29 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Süreyya Hanım Yatılı Kız Kur’an Kursu Yararına Kermes

Süreyya Hanım Yatılı Kız Kur’an Kursu Yararına Kermes

Süreyya Hanım Yatılı Kız Kur’an Kursu yararına, Erzincan İl Müftülüğü tarafından  Fevzi Paşa Caddesi Müftülük Binası karşısındaki alana kermes kuruldu. Kermes açılışına Erzincan Vali Yardımcısı Yaşar Kemal Yılmaz, İl Müftüsü Yavuz Karabayır ve vatandaşlar katıldı. Kermes 10 gün süreyle vatandaşlara açık olacak.
Açılışta açıklamalarda bulunan Erzincan İl Müftüsü Yavuz Karabayır; ”Yatılı kız 2 yatılı erkek hafız kuran kursumuz var. Bu kurslarımızda hafızlarımızın daha iyi bir ortamda yetişmesi, imkanlarının daha güzelleştirilmesi maksadıyla kurslarımızda bulunan derneklerimizin de katkılarıyla zaman zaman kermesler yapılıyor.  Bu kermeslere maddi ve manevi destek verenlerden Allah razı olsun.  Kaldı ki semeresini de görüyoruz, elhamdülillah birkaç ay önce 92 tane hafızımıza belge verildi. İnşallah önümüzdeki yıl bu sayı git gide artacak. Niyetimiz memleketimizin güzel insanlarını haliyle, bilgisiyle, örnekliğiyle, ufkuyla, değerli hafızlar kazandırmak. Bu vesileyle Erzincan’ımızın güzel insanlarına teşekkür ediyorum.  Cenap-ı hak cümlemize kuran hizmetinde bulunmayı nasip etsin” dedi.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …