Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Takı Tasarım Kursu ev hanımları tarafından yoğun ilgi görüyor

Takı Tasarım Kursu ev hanımları tarafından yoğun ilgi görüyor

Halk Eğitim kurslarına hanımlardan ilgi gün geçtikçe artıyor. Erzincan Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu tarafından açılan takı tasarım kursu, ev hanımları tarafından yoğun ilgi görüyor. Ekim ayında başlayan kursa devam eden kadınlar, hem meslek öğreniyor hem de yaptıkları ürünleri satarak aile bütçesine katkı sağlıyor.
Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu Usta Öğreticisi Merve Aksun; kurs hakkında açıklamalar da bulundu.
Aksun açıklamasın da; ‘’ El sanatları alanında takı tasarımı ve kokulu taş yapımı üzerinde eğitim vermekteyiz. Ekim ayında açılmış olan kursumuz Mayıs ayı sonunda bitecek. Halk Eğitimde döner sermaye altında gelir amaçlı yapılan kokulu taşlarımız nikah, sünnet, bebek şekeri gibi her türlü hediyelikler mevcut. Kursiyerlerimiz ek olarak takı tasarımı yapıyorlar. Bileklik, kolye başta olmak üzere aksesuar alanında da çalışmaktayız” ifadelerini kullandı.
Kursiyer Hazel Beşiktaş kokulu taşı nasıl yaptıklarını uygulamalı anlattı. Beşiktaş, ‘’Şuan kokulu taş yapıyorum. Kokulu taşımızın ana maddesi olan toza bir miktar su ekliyoruz. Kıvamını kendimiz ayarlıyoruz. Belirli bir ölçüsü yok. Hazırlanan karışımı bize hazır olarak gelen silikon kalıplarımıza döküyoruz. Ve hazırlanan bu kalıpları 15 dakika kurumasını bekliyoruz. Daha sonra kullanıma hazır hale geliyor.’’ dedi.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …