Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Takı Tasarım Kursu ev hanımları tarafından yoğun ilgi görüyor

Takı Tasarım Kursu ev hanımları tarafından yoğun ilgi görüyor

Halk Eğitim kurslarına hanımlardan ilgi gün geçtikçe artıyor. Erzincan Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu tarafından açılan takı tasarım kursu, ev hanımları tarafından yoğun ilgi görüyor. Ekim ayında başlayan kursa devam eden kadınlar, hem meslek öğreniyor hem de yaptıkları ürünleri satarak aile bütçesine katkı sağlıyor.
Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu Usta Öğreticisi Merve Aksun; kurs hakkında açıklamalar da bulundu.
Aksun açıklamasın da; ‘’ El sanatları alanında takı tasarımı ve kokulu taş yapımı üzerinde eğitim vermekteyiz. Ekim ayında açılmış olan kursumuz Mayıs ayı sonunda bitecek. Halk Eğitimde döner sermaye altında gelir amaçlı yapılan kokulu taşlarımız nikah, sünnet, bebek şekeri gibi her türlü hediyelikler mevcut. Kursiyerlerimiz ek olarak takı tasarımı yapıyorlar. Bileklik, kolye başta olmak üzere aksesuar alanında da çalışmaktayız” ifadelerini kullandı.
Kursiyer Hazel Beşiktaş kokulu taşı nasıl yaptıklarını uygulamalı anlattı. Beşiktaş, ‘’Şuan kokulu taş yapıyorum. Kokulu taşımızın ana maddesi olan toza bir miktar su ekliyoruz. Kıvamını kendimiz ayarlıyoruz. Belirli bir ölçüsü yok. Hazırlanan karışımı bize hazır olarak gelen silikon kalıplarımıza döküyoruz. Ve hazırlanan bu kalıpları 15 dakika kurumasını bekliyoruz. Daha sonra kullanıma hazır hale geliyor.’’ dedi.

Diğer Haberler

Yaralı Halde Kaya Kartalı Bulundu

Erzincan’ın Tercan ilçesinde Tercan İlçe Jandarma Komutanlığı Yollarüstü Jandarma Karakol Komutanlığınca icra edilen devriye faaliyetinde …

Görsel Sanatlar Kulübünden Kapadokya Gezisi

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Görsel Sanatlar Kulübü Kapadokya’ya gezi düzenledi. Kulüp üyesi öğrencileri tarafından 16.04.2022 …