25 Nisan 2022 ,Pazartesi
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ TEOG Birincilerinden Ananç Erzincan’ın Gururu Oldu

TEOG Birincilerinden Ananç Erzincan’ın Gururu Oldu

Erzincan’da, Temel Eğitimden Orta öğretime Geçiş (TEOG) sınavında Türkiye birincileri arasında yer alan Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Zehra Elif Anaç Erzincan’ın gururu oldu. 23 – 24 Kasım tarihlerinde yapılan birinci dönem TEOG sınavında tüm soruları doğru yanıtlayan Anaç, 26-27 Nisan tarihlerinde yapılan 2. Dönem merkezi ortak sınavlarda da tüm soruları doğru yaptı. Erzincan Cumhuriyet Ortaokulu 8/B sınıfı öğrencisi Zehra Elif Anaç, TEOG birincileri arasında yerini aldı.
Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Anaç, TEOG sınavındaki soruların hepsini doğru yanıtlayarak Türkiye birincileri arasına girdi ve Erzincan’ın gururu oldu.
Erzincan’da, Temel Eğitimden Orta öğretime Geçiş (TEOG) sınavında Türkiye birincileri arasında yer alan Zehra Elif Anaç, yapılan iki TEOG sınavında da tüm soruları doğru yanıtlayarak ailesi ve okulu için gurur oldu.
23 – 24 Kasım tarihlerinde yapılan birinci dönem TEOG sınavında tüm soruları doğru yanıtlayan Anaç, 26-27 Nisan tarihlerinde yapılan 2. Dönem merkezi ortak sınavlarda da tüm soruları doğru yaptı.
TEOG’da her iki sınavda da 120 sorudan 120’sini de doğru olarak cevaplayan Erzincan Cumhuriyet Ortaokulu 8/B sınıfı öğrencisi Zehra Elif Anaç, TEOG birincileri arasında yerini aldı.
Geçtiğimiz aylarda yapılan TEOG sınavının sonuçlarının açıklanmasının ardından dereceye giren öğrenciler de belli oldu. 2016-2017 Eğitim- Öğretim Yılı 2.Dönem TEOG Sınavı Sonuçları MEB’in internet sitesinde açıklandı. Bu sonuçlara göre Erzincan Cumhuriyet Ortaokulu 8/B sınıfı öğrencisi Zehra Elif Anaç, TEOG birincileri arasında yerini aldı. 26-27 Nisan tarihlerinde yapılan ikinci dönem TEOG sınavında ismini birinciliklere yazdıran 8. Sınıf öğrencisi Zehra Elif Anaç, başarısını düzenli çalışmaya bağladı.
Tamer ve Emine Anaç çiftinin iki çocuğundan biri olan Zehra Elif Anaç; “Başarı her zaman olduğu gibi çalışarak geldi. Öğretmenlerim ve ailemin çok büyük desteği oldu. Ayrıca okulumun da payı çok büyüktür. Buradan hepsine teşekkür ediyorum. Her şeyin başı çalışmak” dedi.
Hayalinde ki mesleğin kardiolog olmak olduğunu söyleyen Anaç, insanları yaşatabilecek en önemli alanlardan biri kardiolog mesleği bu yüzden de kardiolog olmak istiyorum dedi.
Zehra Elif Anaç’ın Türkçe Öğretmeni Hamiyet Kılıç, “Zehra başarısını öncelikle disiplinine borçlu. Çok programlı bir çocuk. Birebir söylediğimizi harfiyen uygulayan bir çocuk. Okul kurslarımızı takip etti. Devamsızlık etmedi. Derslerde anlayarak dinledi. Anlamadığı yeri sordu. Soru getiren bir öğrenci. Evde çözdüğünde eksikliklerini akşam bile sosyal medya üzerinden bizlere soru sordu ve eksik olduğu yerleri tamamladı. Başarısını disiplinine, anne babasına, ve en son biz öğretmenlerine borçlu” dedi.

Diğer Haberler

Kaymakam Kaykaç, Mehmetçikle İftar Yaptı

Refahiye Kaymakamı Eyüp Kaykaç; Belediye Başkanı Çakmak Paçacı, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, …

Emniyet Teşkilatı İftarda Buluştu

Türk Polis Teşkilatının 177’nci kuruluş yıl dönümünü ve Polis Haftası dolayısıyla iftar programı düzenlendi. Düzenlenen …