24 Haziran Pazartesi , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ TEOG Sınavında Köy Okulunun Büyük Başarısı

TEOG Sınavında Köy Okulunun Büyük Başarısı

Erzincan’ın Kemah ilçesine bağlı Kerer köyü ortaokulu 2015-2016 Eğitim öğretim yılı 1.Temel Eğitimden Orta Eğitime Geçiş Sınavında önemli bir başarıya imza atarak 69 okul içerisinde il 6.sı olmayı başardı.
23/24 Kasım 2016 tarihlerinde yapılan Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavlarında Kemah Kerer köyü orta okulu büyük başarı göstererek il genelinde ilk 10 arasına girdi. Kerer köyü orta okulunun gösterdiği başarı eğitim camiasında memnuniyet yarattı.
ilçe merkezine 40 kilometre uzaklıkta bulunan Kerer köyünde bulunan Kerer köyü ortaokulunun bu başarısı, il merkezinden uzaktaki okullarda,eeğer yeterli eğitim sunulduğunda daha iyi sonuçlar  alındığının göstergesi oldu. Okul Müdürü Mehmet Korkmaz,köy okulu olmalarına rağmen öğrencilerinin başarısının  gurur verdiğini belirterek, öğretmenler ve öğrencilerin birlik beraberlik içinde hareket etmesinin önemine vurgu yaptı. Sınava hazırlama sürecinde bütün öğretmen ve öğrencilerle bir ekip ruhu içerisinde hareket ettiklerini belirten Korkmaz,” Öğrencilerimiz çok güzel motive oldular.Onların başarısı tüm okullara iyi bir örnek oldu. Bir köy okulu olarak bu başarıdan gurur duymaktayız. Öğretmenlerimizin özverili çalışmaları, öğrencilerimiz ile birebir ilgilenmeleri, düzenli kontrolleri sonucu elde edilen bu başarı sonrasında öğrencilerimizin istedikleri, kaliteli ortaöğretim kurumlarına yerleşecek olmaları bizleri mutlu etmektedir.Balarının gedrçek mimarları 8.sınıf öğrencileri,öğretmenleri ve bizleri yalnız bırakmayan velilerimize maddi manevi her türlü desteği sağlayan Kemah Kaymakamımız Sayın Cuma ÇOTU’ya, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yakup ÇUKADAR’a ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Salih TUZLUKAYA’ ya çok teşekkür edereim” dedi.Korkmaz,26/27 Nisan 2017 tarihlerinde yapılacak olan 2.teog sınavında başarı çıtasını daha da yükselteceklerini sözlerine ekledi.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …