Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Tercan Anadolu Lisesi Öğrencileri Mezuniyet Sevincini Yaşadılar

Tercan Anadolu Lisesi Öğrencileri Mezuniyet Sevincini Yaşadılar

Tercan Anadolu Lisesi öğrencileri, okullarında düzenlenen  mezuniyet gününde kep atarak mezun olmanın mutluluğunu yaşadı. Törene katılan öğretmenler ve velilerde öğrencilerin mezuniyet coşkusuna ortak oldular.
Tercan Anadolu Lisesinde düzenlenen törende mezuniyet coşkusu yaşandı. Mezun olmaya hak kazanan öğrenciler, velilerin, okul yönetimi ve öğretmenlerin de iştirak ettiği törende kep atarak büyük mutluluk yaşadı. Okul bahçesinde düzenlenen mezuniyet törenine Okul Müdürü Adem Turan, Müdür yardımcısı Nazan Varlık, veliler ,öğretmen ve öğrenciler katıldı.
“Bir sonbahar günü geldiniz, pırıl pırıl bir yaz günü gidiyorsunuz.” Diyerek duygulu bir konuşma yapan okul müdürü Adem Turan,” Bizler sizin başarınızla onurlanacağız. Yine, ‘İşte bunlar bizim öğrencilerimiz’ diyeceğiz. Başarılarınız bizim için hiç sürpriz olmayacak. Bu okuldan çok şey öğrendiniz. Bundan sonraki yıllarda daha iyi anlayacaksınız ve elindeki tüm olanakları önünüze seren bu okula ve topluma kendinizi borçlu hissedeceksiniz. Sizlerden beklenen, borcunuzu bu toplumu aydınlatarak ödemenizdir. Bu ülke, yarınlarını size emanet etti. Sizler aydınlık geleceğimizin gün ışığı olacaksınız. Geleceğe kanat çırpmayı öğrettiğimiz sevgili gençler, uçup gideceksiniz uzak diyarlara. Uçup giderken uzak diyarlara sizlerden dönüp arkanıza bakma vefasını göstermenizi bekliyorum. Sizleri sevgiyle selamlıyor bundan sonraki yaşamınızda başarı, sağlık ve mutluluklar diliyorum. Yolunuz, bahtınız açık olsun. Sizleri seviyorum her zaman da seveceğim.” dedi. törende konuşan okul birincisi 12 sınıf öğrencisi Nazmi Evrim Kaya, başarısında emeği geçen öğretmenlerine, arkadaşlarına teşekkür etti. Konuşmaların ardından Halk oyunları gösterilerinin de sergilendiği törende çuval giyme, halat çekme yumurta taşıma ve sandalye kapmaca gibi yarışmalarla öğrenciler gönüllerince eğlendiler. Daha sonra flama devir teslimi yapıldı. Müzik eşliğinde eğlenceleri dakikaların yaşandığı tören, diplomaların takdimi ve kep atılmasıyla son buldu.

Diğer Haberler

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …

Hacı Ali Akın Caddesinde Sıcak Asfalt Ve Tretuvar Çalışmaları Tamamlandı

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun’un talimatları doğrultusunda Erzincan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, şehir genelinde …