23 Haziran Pazar , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Tercan Anadolu Lisesi okul yararına kermes düzenledi

Tercan Anadolu Lisesi okul yararına kermes düzenledi

Tercan Anadolu Lisesi tarafından Okul Aile Birliğinin katkıları ile okul yararına kermes düzenlendi.
Tercan Anadolu Lisesi Salonunda düzenlenen kermesin açılışına İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Yahya Güneş, Abdulvahap Tercan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Fevzi Koçoğlu, Tercan Anadolu Lisesi Müdürü Adem Turan, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Organize edilen kermes hakkında bilgi veren Okul Müdürü Adem Turan, “Okulumuz yararına düzenlediğimiz kermesimize gerek maddi ve gerekse manevi anlamda verdikleri desteklerden dolayı Okul Aile Birliği Başkanı Sebahattin Yılmaz’a,velilerimize ve davetlilerimize teşekkür ediyorum. Evlerinde bin bir zahmetle hazırlayıp misafirlerimize sunduğumuz onlarca çeşit yiyecek ve içeceklerden elde edilecek gelir ile okulumuzun eksiklikleri ile ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin yararına harcama yapılacaktır. Her şeyi devletten beklememek lazım devlet ve vatandaş el ele verdiği takdirde üstesinden gelebileceğimiz hiçbir şey yoktur. Unutmayalım ki veren el alan elden daha üstündür. Yardım yapan insanlar her zaman üstündür. Allah kazanç vermiş ise kazancımızı başkalarıyla paylaşmak zorundayız çünkü bu bizim değerimizdir. Değerlerimize sahip olacağız. Sadece okuyup bir akademik başarı elde etmek yetmez iyilik seven, yardım seven insan hoşgörülü olması gerekiyor.Kermesimize maddi ve manevi destek veren herkese tekrar teşekkür ediyorum” dedi. Yoğun ilginin gösterildiği kermeste velilerin, okul aile birliğinin hazırladığı yöresel yemekler, tatlılar, kekler, börekler ve diğer yiyecekler ile içecekler kısa süre içerisinde satıldı.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …