9 Aralık Cumartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Tercan Anadolu Lisesi okul yararına kermes düzenledi

Tercan Anadolu Lisesi okul yararına kermes düzenledi

Tercan Anadolu Lisesi tarafından Okul Aile Birliğinin katkıları ile okul yararına kermes düzenlendi.
Tercan Anadolu Lisesi Salonunda düzenlenen kermesin açılışına İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Yahya Güneş, Abdulvahap Tercan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Fevzi Koçoğlu, Tercan Anadolu Lisesi Müdürü Adem Turan, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Organize edilen kermes hakkında bilgi veren Okul Müdürü Adem Turan, “Okulumuz yararına düzenlediğimiz kermesimize gerek maddi ve gerekse manevi anlamda verdikleri desteklerden dolayı Okul Aile Birliği Başkanı Sebahattin Yılmaz’a,velilerimize ve davetlilerimize teşekkür ediyorum. Evlerinde bin bir zahmetle hazırlayıp misafirlerimize sunduğumuz onlarca çeşit yiyecek ve içeceklerden elde edilecek gelir ile okulumuzun eksiklikleri ile ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin yararına harcama yapılacaktır. Her şeyi devletten beklememek lazım devlet ve vatandaş el ele verdiği takdirde üstesinden gelebileceğimiz hiçbir şey yoktur. Unutmayalım ki veren el alan elden daha üstündür. Yardım yapan insanlar her zaman üstündür. Allah kazanç vermiş ise kazancımızı başkalarıyla paylaşmak zorundayız çünkü bu bizim değerimizdir. Değerlerimize sahip olacağız. Sadece okuyup bir akademik başarı elde etmek yetmez iyilik seven, yardım seven insan hoşgörülü olması gerekiyor.Kermesimize maddi ve manevi destek veren herkese tekrar teşekkür ediyorum” dedi. Yoğun ilginin gösterildiği kermeste velilerin, okul aile birliğinin hazırladığı yöresel yemekler, tatlılar, kekler, börekler ve diğer yiyecekler ile içecekler kısa süre içerisinde satıldı.

Diğer Haberler

Sağlık Konusunda Farkındalık Oluşturuldu

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından 14 Kasım Dünya Diyabet Günü ve …

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …