Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Tercan Anadolu Lisesi TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarına Hazırlanıyor

Tercan Anadolu Lisesi TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarına Hazırlanıyor

Tercan  Anadolu Lisesi  Müdürlüğü tarafından 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenleniyor. Okul bünyesinde  açılacak olan  bilim şenliğinde  öğrenciler, hazırladıkları deneyler ve yaptıkları buluşları şenliğe katılan öğrencilere ve velilere  aktaracak.
Tercan Anadolu Lisesi Müdürü Adem Turan başkanlığında TÜBİTAK 4006 Bilim fuarında görev alacak öğretmen ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda hazırlık çalışmaları gözden geçirildi.Bilim fuarının Öğrencileri bilimsel çalışmaya teşvik etmek, bilimsel çalışmaları günlük yaşama uyarlamak ve öğrencilerin özgüvenini geliştirmek amacıyla açılacağını vurgulayan okul Müdürü Turan,” Yaşamda en yol gösterici bilimdir. Bilim, bizim Cumhuriyetimizin temel felsefesi ve özüdür. Atatürk’ün bütün gençliğe yol gösterici olarak gösterdiği temel kavramdır. Bilim, aklın özgürleşmesidir. Cumhuriyet buna dayanır.
Bilim, her şeyi eleştirmekten, her şeyi sorgulamaktan başlar. Aksi takdirde bilim gelişmez. Bizim temel görevimiz öğrencilere bilim sevgisini, aklın egemenleşmesini, özgürleşmeyi, demokratikliği ve Cumhuriyeti benimsetmektir.10 Mayıs 2017 tarihinde okulumuzda bilim şenliğini gerçekleştireceğiz.
Fuarımızda da öğrenciler tarafından hazırlanan 21 proje ile yeni buluşların sergilenmesinin yanı sıra bilimsel ve biyolojik deneyler de uygulamalı olarak yapılacak.Ayrıca Şenlik kapsamında kermes ve voleybol müsabakası düzenlenecek” dedi.

Diğer Haberler

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …

Prof. Dr. Erdem Yavuz TYB’ de Erzincan’ın Kurtuluşunu Anlattı

Prof. Dr. Erdem Yavuz Yazarlar Birliğinde Erzincan’ın kurtuluşunu anlattı Erzincan Ermeni olaylarının yoğunlaştığı bir yerdi …