27 Mayıs Pazartesi , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Tercan Anadolu Lisesinde Kitap Okuma Saatı Etkinliği Yapıldı

Tercan Anadolu Lisesinde Kitap Okuma Saatı Etkinliği Yapıldı

Tercan Anadolu Lisesi okul idaresi tarafından kitap okumayı yaygınlaştırmak,okuma alışkanlığını ve kültürünü geliştirmek amacıyla okuma saati etkinliği uygulandı.
Okuma saatlerinde okulda kitaplar okundu ve öğrencilere okumanın önemi hakkında bilgilendirme çalışması yapıldı.Okuma etkinliğine öğrencilerin yanı sıra okul idaresi,öğretmenler ve diğer görevli personel katıldı.Okul Müdürü Adem Turan” Öğrencilerimizi  hayata donanımlı olarak hazırlamalıyız. Akademik başarı önemlidir. Dersler dışında her öğrencinin ilgi duyacağı bir aktivite mutlaka olmalı. İnşallah öğrencilerimiz kitaplara hayatlarında güçlü bir şekilde yer ayırırlarsa, dünyaya bakış açıları da o oranda değişecektir” dedi.Kitap okuma kültürünün yerleşmesi,öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırılması amacıyla okulda haftanın belirli gün ve saatlerinde kitap okuma etkinliğinin gerçekleştirildiğini vurgulayan Turan,” Başarılı olabilmek için kitap okumanın bir alışkanlık haline gelmesi gerekmektedir.Tercan Anadolu Lisesi okul idaresi olarak  öğrencilerimizde kitap okuma alışkanlığını kazandırmak ve okumaya dikkat çekmek amacıyla böyle güzel bir çalışma hazırladık.Yıl sonunda yapılacak olan değerlendirmede en çok kitap okuyan ilk 4 öğrencimize çeşitli hediyelere verilecektir. Şimdiden birçok öğrencide kitap okuma aşkı oluştuğunu gözlemledik” diye konuştu.Proje kapsamında öğrencilere kitap dağıttıklarını ve okunan kitapların özetlerinin çıkarıldığını kaydeden Turan,”Projenin amacına uygun bir şekilde devam ettiğini söyleyebilirim.Bu projeyle çocuklarımızın okuma seviyesini arttırmayı amaçladık. Hafta da bir gün tüm okulca aynı saatte kitap okuma saati yapıyoruz. Bunun haricinde yine sınıfımızda  farklı günlerde yine kitap okuma saatleri yapıyoruz. Çocuklarımız okudukları kitapları bize anlatıyorlar. Böylelikle kendilerini daha iyi ifade etmelerini hedefliyoruz. Aynı zamanda okuma hızlarının artmasını, test çözebilme hızlarının artmasını ve aynı zamanda eğlenceli vakit geçirmelerini sağlanıyor”dedi.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …