29 Şubat Perşembe , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Tercan Anadolu Lisesi’nden TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı

Tercan Anadolu Lisesi’nden TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı

Tercan Anadolu Lisesinin hazırladığı TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarının açışlı yoğun bir katılımla gerçekleşti.Sergi izleyicilerden tam not aldı.
Anadolu Lisesinin bahçesinde gerçekleşen Bilim Fuarı açılışına Tercan Kaymakamı Kürşat Karaca,İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Yahya Güneş, Abdulvahap Terece protokol üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.22 adet bilimsel projenin sergilendiği fuarda ziyaretçiler, yapılan çalışmalara yoğun ilgi gösterdi.
Tercan Anadolu Lisesi Fizik öğretmeni Fatma sarı’nın koordinatörlüğündey ürütülen, 44 öğrenci ve 18 öğretmenin katılımıyla Mühendislik,Araştırma,Edebiyat matematik, fizik,Bilgisayar ve biyoloji alanlarındaki 22 proje çalışmaları okul bahçesinde sergilendi.4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Adem Turan, okul olarak son iki yıldır TÜBİTAK Araştırma Projelerine iştirak ettiklerini dile getirerek,”Tercan Anadolu Lisesi sosyal kültürel, ilmi her alanda vardır ve varlığını her geçen gün arttırarak devam edecektir. Yarının mutluluk tablosunda bize emanet edilen gençlerimizi görebilmek adına gençlerimizi bilimsel çalışmalar, sosyal ve kültürel aktivitelerle donatmak temel görevlerimizin var olduğunu biliyoruz. Bu çerçeveden olmak kaydıyla onların hayal dünyasında car olan güzellikler için zemin hazırlamak; kendilerine, ailesine, velhasıl tüm insanlığa faydalı birer birey olarak yetiştirmek, yarının mutlu dünyasını oluşturacak Ali Kuşçu’lar, İbni Sina’lar, Fatih’ler, Hazerfen’ler, Akif’ler, Atatürk’ler gibi tüm zamanlara damgasını vurmuş yüce insanlar yetiştirmek temel gayemizdir.Bilim fuarının hazırlanmasında emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Konuşma akabinde Kaymakam Kürşat Karaca,44 öğrenci tarafından yapılan 22 projeyi barındıran Tercan Anadolu Lisesi 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nın açılışını gerçekleştirdi. Açılış sonrası beraberindeki heyet ile Öğrencilerin hazırlamış oldukları ürünleri tek tek inceleyen Kaymakam Kürşat Karaca ve beraberindeki davetliler öğrencileri tebrik ettiler Kaymakam Karaca,öğrencilerden çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Diğer Haberler

Tercan Halk Eğitim Merkezînden Kurs Atağı

Tercan Halk Eğitim Merkezî Müdürlüğü istihdama yönelik olarak mesleki kurslar açmaya devam ediyor. Tercan Halk …

Çakır: “Mühür Kimin Elindeyse Süleyman O Olacak”

Mahalle buluşmalarına devam eden bağımsız Belediye Başkan adayı Yüksel Çakır, 31 Martta yapılacak olan yerel …