11 Aralık Pazartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Tercan İlçesine 22 Yeni Öğretmen Atandı

Tercan İlçesine 22 Yeni Öğretmen Atandı

Milli Eğitim Bakanlığının Temmuz ayında gerçekleştirdiği öğretmen atamaları çerçevesinde Tercan ilçesine çeşitli branşlarda 22,il dışı isteğe bağlı atamalarda da 15 olmak üzere toplam 37 öğretmenin atandığı belirtildi.
Tercan İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Işık,konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, yapılan öğretmen atamalarından dolayı memnun olduklarını belirterek,” 2017 Temmuz atamalarında ilçemize çeşitli branşlarda 22 öğretmen, İl dışı isteğe bağlı atamalarda da 15 öğretmen olmak üzere toplamda 37 öğretmen ataması yapılmıştır. 35 öğretmenimiz ise özür grubundan dolayı tayini çıkarak ilçemizden ayrıldı.2017/2018 eğitim öğretim yılında ilçemiz genelinde 6 lise,9 ortaokul ve 15 ilkokul olmak üzere 30 okulda 2800 öğrenci eğitim görürken 251 öğretmen görev yapacaktır.Bu sayı ilçemizin ihtiyacını büyük ölçüde karşılayacak. Eğitim açısından yeni öğretmenlerimizin gelmesi Tercan’daki eğitimimize büyük bir ivme kazandıracaktır. Yeni gelen öğretmenlerimizde büyük bir beklentimiz var. Yeni gelen öğretmenlerimiz hem branş bazında olsun hem de sınıf öğretmeni bazında olsun Tercan’a çok şey katacağını düşünüyorum.
Öğretmenlerimizin gelişinde onlara Kalacak yer ve ulaşım konusunda yardımcı olmaktayız. Müdürlüğümüzdeki işlemlerin hızlı olması açısından da gerekli destekleri vermekteyiz. İlçemizde bulunan görevli arkadaşlar ve şube müdürlerimiz ile yeni gelen öğretmenlerimize yardımcı oluyoruz.Bu atamalarda ilçemizin ilim irfan ordusuna 22 yeni öğretmen kardeşimizin katılması bizleri çok mutlu etti.Tercan İlçe NORM kadrosuna göre öğretmen açığı tamamlanmıştır.Tercan eğitimde daha da güçlenecektir. Yeni gelen öğretmenlerimiz ilçemize şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Diğer Haberler

Sağlık Konusunda Farkındalık Oluşturuldu

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından 14 Kasım Dünya Diyabet Günü ve …

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …