25 Temmuz Perşembe , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Tercan Kaymakamı Karaca Şehit Ailesini Ziyaret Etti

Tercan Kaymakamı Karaca Şehit Ailesini Ziyaret Etti

Tercan Kaymakamı Kürşat Karaca beraberinde İlçe Emniyet Müdürü Hacı Ahmet Aydoğan,İlçe Jandarma Komutanı Ercan Bozkurt ve kurum amirleri ile birlikte geçtiğimiz yıl vatani görevini Erzurum Ordu evinde kar temizliği sırasında çatıdan başına düşen kar kütlesi sonucu ağır yaralanan, daha sonra tedavi gördüğü Erzurum Araştırma Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olan er Ferhat Erseçenin  babası Mustafa Seçeni ziyaret etti.
Tercan merkezde yaşayan aileyi ziyaret eden Kaymakam Kürşat Karaca,şehit babası Mustafa Seçen ile bir süre sohbet ederek,devlet olarak her zaman yanında olduklarını,bir ihtiyaçlarının olduğunda kendisine ulaşabileceğini söyledi.Şehitlik makamının herkese nasip olmadığını ifade eden Kaymakam Karaca,”Şehit bir evlada sahibi olmak kimseye nasip olmaz,Şehit yakını olmak, bir şereftir. Ne mutlu sizlere. Yüce Türk devleti ve Türk milleti sizlerden gurur duyuyor. Huzur ve güvenimizi vatan uğruna canını feda eden evlatlarımıza borçluyuz. Yüreğinizdeki acıyı alnınızda gurur ve onur tacı olarak görüyoruz’ dedi.Devletin her kademesinin şehit yakınlarının her zaman yanında ve devlet kapıların sonuna kadar açık olduğunu belirten Kaymakam Karaca, ‘Devletin şefkatli elleri sizleri daima kucaklayacaktır. Bizim kapımız her zaman sizlere açık. Ne zaman bize ihtiyacınız olursa biz hazırız. Sizin derdiniz ve sıkıntınız bizim derdimiz, sıkıntımızdır” diye konuştu. Ziyarette İlçe Müftülüğü personelinin Kur’anı Kerim okumasının ardından İlçe Müftümüz şehit Ferhat Erseçen ve tüm şehitlerin ruhuna dualar okudular.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …