Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Tercan Milli Eğitim Müdürü Işık Başbudak Köyü Okulunu Ziyaret Etti

Tercan Milli Eğitim Müdürü Işık Başbudak Köyü Okulunu Ziyaret Etti

Tercan İlçe Milli Eğitim Müdürü Başbudak köyü ilk ve orta okulunu ziyaret ederek sıkıntıları dinledi.minik öğrencilerin dersine katıldı.
Tercan İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Işık,köy okullarının sorunlarını yerinde tespit etmek amacıyla ziyaretler gerçekleştiriyor.Bu kapsamda Şube Müdürleri Yahya Güneş ve Abdulvahap Terece ile birlikte ilçe merkezine 55 kilometre uzaklıktaki Başbudak köyü ilk ve ortaokulunu ziyaret ederek incelemelerde bulundu öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.Okul Müdürü Mehmet Akbaş’dan okulun mevcut durumlarıyla ve ihtiyaçlarıyla ilgili bilgiler alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Işık,öğrencilerin genel durumlarını sordu.Daha sonrasında öğretmenlerle toplantı yaparak okuldaki eksiklikler ve yapılacaklar konusunda görüş,fikir ve önerilerini dinledi. Okulda inceleme yapıp sorunları tespit eden Dayanan daha sonra 1.2.3. ve 4. Sınıf öğrencilerini ziyaret ederek derse iştirak ederek öğrencilere sorular sordu. Öğrenciler ile sohbet eden Işık daha sonra okuldan ayrıldı.Yaptığı okul ziyaretleri hakkında şu bilgileri veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Işık;“İlçe merkezi ve köylerimizdeki okulları düzenli bir şekilde ziyaret ediyoruz. Öğretmen ve öğrencilerimizin çalışma motivasyonunu artırmak için tüm okullarımızın ziyaretlerini yıl sonuna kadar sürdüreceğiz.
Okullarımız 2016–2017 eğitim ve öğretim yılında fiziki eksiklikleri büyük ölçüde giderildi. İnanıyoruz ki eğitimdeki çıtamız da her geçen gün yükselecektir” dedi.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …