2 Aralık Cumartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Tercan Müftülüğü Eylül Ayı Mutat Toplantısı Yapıldı

Tercan Müftülüğü Eylül Ayı Mutat Toplantısı Yapıldı

Tercan Müftülüğünce ilçe merkezi,belde ve köylerde görev yapan din görevlilerinin katılımıyla aylık mutat toplantısı yapıldı.
Tercan Müftüsü İsmail Geren Başkanlığında Kaymakamlık Köylere Hizmet Götürme Birliği Salonunda düzenlenen toplantıda, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından duyurulması gereken konular, Kur’an kurslarında karşılaşılan problemler ve ilçedeki din hizmetinin daha etkili halde sunulması,her yıl 71/7 ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftasında yapılması planlanan etkinlikler görüşüldü.Geren toplantıda yaptığı konuşmada,”Ülke olarak geçirmekte olduğumuz zor süreçte Diyanet İleri Başkanlığı personeli olarak çok büyük sorumluluklar taşıdığımızı unutmayalım. Peygamber efendimizin 21.yüzyıldaki mihrabının temsilcileri olarak hem küresel hem de toplumsal anlamda kendimizi yetiştirmeliyiz. Peygamber efendimizin bizlere yüklemiş olduğu görevi yerine getirme konusunda sorumluluk bilinciyle hareket etmeliyiz” dedi.
İlçe Müftüsü İsmail Geren daha sonra toplantıya katılan din görevlileri ve Kur’an kursu öğreticilerine, cami içi ve cami dışı yürütülmesi gereken din hizmetleriyle ilgili çalışma ve faaliyetler hakkında bilgilendirme ve açıklamalarda bulundu. Müftü Geren görevlilerden, bulundukları yerin sosyal yapısını da göz önünde bulundurarak, din hizmetlerinin sunumunda karşılaştıkları problemleri yazılı olarak çözüm önerileriyle birlikte tespit etmelerini istedi. Müftü Geren, ilgili konularda zaman zaman herkesi tek tek de dinlemek suretiyle karşılaşılan sıkıntılara birlikte çözüm üreteceklerini belirtti. Yaklaşık iki saat süren toplantı sonunda İlçe Müftüsü Gerenl görevlilerden, görev ve hizmetlerin yürütülmesi noktasında gereken hassasiyeti göstermelerini istedi.

Diğer Haberler

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …

Hacı Ali Akın Caddesinde Sıcak Asfalt Ve Tretuvar Çalışmaları Tamamlandı

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun’un talimatları doğrultusunda Erzincan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, şehir genelinde …