25 Temmuz Perşembe , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Tercan ve Çayırlı’da Kan Bağışına Destek

Tercan ve Çayırlı’da Kan Bağışına Destek

Türk Kızılay Erzincan Kan Bağışı Merkezi tarafından Tercan ve Çayırlı’da düzenlenen kan bağış kampanyasına vatandaşlar kan vererek destek oldu.
Tercan ve Çayırlı Belediyeleri ev sahipliğinde gerçekleştirilen kan bağış kampanyasında toplam 85 ünite kan toplandı. Belediyelerin gösterdiği alanda konuşlanan kan bağış TIR’ında 1 doktor, 3 flebotomist personeli ve 1 yardımcı hizmetli ile sabah saat 10’da başlatılan kan bağış kampanyası akşam saat 18.30’akadar sürdü, Türk Kızılay Erzincan Kan Bağış Merkezi Doktoru Ahmet Aras, hem sağlık açısından hem de başka insanların hayatını kurtarmak adına insanları kan vermeye davet etti. Sağlıklı olan her kişinin yılda en az iki defa kan vermesi gerektiğinin altını çizen Aras, “Kan bağışı hem sağlık açısından hem de başka hayatlar üzerinde olumlu etki yaratmak adına çok önemlidir. Vatandaşlarımızın kan bağışı konusunda duyarlı olmaları gerekiyor. Bağışı sağlanan kan başka hayatların kaderini değiştirebilir” dedi.
Kan bağışının toplumsal bir görev olduğunu dile getiren Dr.Aras,” Kan bağışı yardımlaşma ve dayanışmanın göstergelerindendir. Kan bağışının yapılması başkalarına hayat verir. Tüm Kurumların bu gibi çalışmalara önem vermelerini bekliyoruz.Kana ihtiyaç duyan hasta ve hasta yakınları mağduriyet yaşamaktadır. Bu mağduriyetin yaşanmaması ve her an olağanüstü durumlara hazırlıklı olabilmek için toplumuzdan kan bağışı konusunda desteklerini bekliyoruz”diye konuştu.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …