30 Nisan 2022 ,Cumartesi
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Tercan’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Resim Sergisi Açıldı

Tercan’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Resim Sergisi Açıldı

Erzincan’ın Tercan ilçesinde Fetullahcı  Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi ve demokrasi nöbetlerinin fotoğraflarla anlatıldığı “15 Temmuz  Demokrasi ve Milli Birlik Günü konulu resim ” sergisi açıldı. Erzincan İl Kültür ve Turizm tarafından hazırlanan sergi, Kaymakam Kürşad Karaca’nın katılım ile Hükumet konağında açıldı.Serginin açılış kurdelesinin kesiminin ardından Kaymakam Kürşad Karaca ve beraberindekiler 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Temalı Fotoğraf Sergisini gezdiler.Sergi ilçe üst düzey yöneticilerinin yanı sıra vatandaşlar tarafından da yoğun ilgi gördü.Sergide 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında yaşanan olayların anlatıldığı fotoğraflar yer aldı.
ESARET ALTINA ALINAMAYACAĞIMIZIN GÖSTERGESİ
Serginin açılışında konuşan Kaymakam Kürşad Karaca, 15 Temmuzu anlatan ve geçtiğimiz yıl yapılan demokrasi nöbetlerinde çekilen resimlerin sergilendiğini belirterek, FETÖ’nün 15 Temmuz’da bu millete ve bu devlete neler yapmak istediğini hep birlikte gördüklerini kaydetti. sergide emeği geçen herkese teşekkür eden Karaca,”Bu sergide yer alan eserler Çanakkale, Dumlupınar ve Büyük taaruz gibi zaferlerin ruhunu yansıttığını görüyoruz. Bu resimlerde anlatılanlar bizi hiç kimsenin esaret altına alamayacağını gösteriyor” dedi.Bir toprağın kanla sulanmadığı müddetçe vatan olamayacağını vurgulayan Kaymakam Karaca,”Çanakkale’de 250 bin şehit verdik, topraklarımıza sahip olduk. 15 Temmuz’da da 241 şehit verdik. Bu şehitlerimiz de Çanakkale’deki 250 bin şehidimizin görevini yerine getirdiler ve bu toprakları bize emanet ettiler. Onları hiç bir zaman mahcup etmeyeceğiz ve bu vatan topraklarına her zaman sahip çıkacağız. Bizlerde şehadete hazırız. Allah 15 Temmuz gibi günleri bir daha bizlere yaşatmasın.Bu yaşadığımız olaydan ders çıkarmak zorundayız. Demokrasimizi güçlendirmek adalet sistemimizi tarafsız hale getirmek hepimizin görevidir.
Bir arada yaşamamızın, bir ve beraber olabilmemizin en önemli unsuru laik cumhuriyetimizdir. 15 Temmuz darbe girişimini bir kez daha lanetliyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. 80 milyonun birliğini, beraberliğini bozmaya kimsenin gücü yetmeyecek” şeklinde konuştu.Açılışın ardından protokol ve kurum amirleri tarafından Fotoğraf ve Resim sergisi gezilerek o gece yaşananlar unutulmadı.

Diğer Haberler

Yaralı Halde Kaya Kartalı Bulundu

Erzincan’ın Tercan ilçesinde Tercan İlçe Jandarma Komutanlığı Yollarüstü Jandarma Karakol Komutanlığınca icra edilen devriye faaliyetinde …

Görsel Sanatlar Kulübünden Kapadokya Gezisi

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Görsel Sanatlar Kulübü Kapadokya’ya gezi düzenledi. Kulüp üyesi öğrencileri tarafından 16.04.2022 …