29 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Tercan’da 15 Temmuz Şehitler Anısına Fidanlar Toprakla Buluşturuldu

Tercan’da 15 Temmuz Şehitler Anısına Fidanlar Toprakla Buluşturuldu

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında darbe girişiminde şehit düşen 249 kişinin anısına Tercan’da fidan dikimi yapıldı.
Tercan Kaymakamlığı, Erzincan Orman İşletme Müdürlüğü ve Tercan Ağaçlandırma  ve Toprak Muhafaza Şefliği organizasyonunda Karacaören köyünde gerçekleştirilen 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anısına  fidan dikim törenine Kaymakam Kürşad Karaca, Tercan İlçe Jandarma komutanı Yüzbaşı Ercan Bozkurt,Erzincan Orman İşletme Müdür yardımcısı Ömür Temür, Tercan Ağaçlandırma ve Toprak Muhafaza Şefi Arzu Şafak ve kurum amirleri katıldı.Fidan dikim töreninde konuşan Kaymakam Kürşad Karaca, bu büyük milletinin tarihin her döneminde olduğu gibi değerlerine dönük her tehditte dimdik durduğunu ve imanlı yürekleriyle aşılmaz sıradağlar gibi set olduğunu söyledi.Darbe girişiminin yıl dönümünde tüm şehitleri rahmet ve minnetle anan Kaymakam Karaca, “O gecede Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla tanka, topa ve tüfeğe karşı imanlı yürekleriyle en büyük silahı olan vatana ve devlete bağlılığıyla meydanlarda dik duran bu milletin evlatları geleceğimizin en büyük güvencesi olmuştur. Bizler 15 Temmuz’u unutmadık, unutturmayacağız” dedi. 15 Temmuz şehitleri için Karacaören köyünde oluşturulan alanda şehit sayısı kadar fidan dikileceğini dile getiren Kaymakam Karaca, “249 tane yeni fidan dikeceğiz. Bu fidanlar büyüdükçe şehitlerimizi hatırlatacak. Şehitlerimizin hatıraları bu güzel alanda canlı olacak.Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum ” diye konuştu. Erzincan Orman İşletme Müdür yardımcısı Ömür Temür ise 15 Temmuz ruhu”nu yaşatmak için hatıra ormanı oluşturduklarını, her demokrasi şehidi için bir fidan diktiklerini ifade ederek,” 15 Temmuzda ülkemizin çok tehlikeli bir badireden geçtiğini, ağaçların yaşayan bir canlı topluluğu olduğundan bahisle şehitlerimizin anısıyla büyüyeceğine dikkat çekip herkes yaptığı işi en iyi şekilde yaparak, vatanımıza canla başla sahip çıkmalıyız Şehitlerimizi unutmamak için, gençlerimize daha güzel bir ülke bırakmak için 15 Temmuz şehitleri adına 249 tane ağaç dikiyoruz,15 Temmuz şehitleri dikilen fidanlarla ölümsüzleşecekler” şeklinde konuştu.Konuşmaların ardından Erzincan Orman İşletme müdürlüğünün temin ettiği 249 sarıçam fidanı toprakla buluşturularak can suyu verildi.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …