23 Haziran Pazar , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Tercan’da Camiler Çocuk Sesleriyle Şenlendi

Tercan’da Camiler Çocuk Sesleriyle Şenlendi

Tercan’da Yaz Kur’an kurslarının başlaması ile çocuk sesleriyle şenlenen camilerde çocuklar hem eğlenceli vakit geçiriyor hem de Kur’an-ı Kerim ve temel dini bilgileri öğreniyor.
İlçe genelinde 48 merkezde 52 öğretici 800 öğrenciye Kur’an eğitimi ve temel dini bilgiler dersi verildiğini belirten Tercan İlçe Müftüsü İsmail geren,camilerin camilerin çocuk sesleriyle şenlendiğini belirterek, Kur’an Kurslarının Ağustos ayına kadar devam edeceğini söyledi. Camilerimiz çocuklarla güzelleştiğini vurgulayan Geren,” Okullar kapandı camilerimiz açıldı. Bir işten boşa çıkınca yeni bir işe başlamak esastır. Çocuklarımız camiye koştu. Kuran’ı, namaz kılmayı öğrenecekler. Yaz Kur’an kurslarında, Rabbimizin, bizi çok sevdiği için Kur’an’ı ve hayatı güzel örneklerle dolu olan peygamberimiz Hazret-i Muhammed’i bizlere gönderdiğini anlayacaklar.Yaz Kur’an kurslarımızda anne ve babasına,çevresine,ülkesine,milletine ve devletine hayırlı evlatlar olmaları konusunda bilgilendirmeye çalışacağımız öğrencilerimize eğitim ve öğretim süreci içerisinde Kur’an-ı Kerim,Siyer imanın esasları,ibadet ve ahlak dersleri verilmesinin yanı sıra vatan sevgisi,birlik ve beraberlik konuları da işlenecektir.Derslerimiz  öğlen öncesi ve öğlen sonrası olmak üzere öğrencilerin durumuna göre belirlenip eğitim ona göre devam ettirilecek.Yaklaşık 2 ay sürecek olan Yaz Kur’an Kurslarında Her yaş grubundan öğrenciler eğitim-öğretim görebilecek.Yaz kursları bu yıl daha renkli geçecek. Sosyal aktivitelere de ağırlık verilecek.Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından kurslara katılan öğrencilerimize özel olarak hazırlanan kitaplarda ücretsiz olarak dağıtıldı.Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza hizmet etmek bizim için onurdur. Vatandaşlarımızın gelecek neslin manevi değerlerini bilen ve sahip çıkan kişiler olarak yetişmesine katkı verecek olan Yaz Kuran Kurslarına çocuklarını göndermelerini istiyoruz”diye konuştu.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …