Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Tercan’da din görevlilerine etik eğitimi verildi

Tercan’da din görevlilerine etik eğitimi verildi

Tercan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü  tarafından  İlçe müftülüğü bünyesinde görev yapan din görevlilerine yönelik olarak nezaket ve görgü kuralları ve Etik Eğitimi konulu ‘ seminer verildi.
Kamu hizmetlerinin kaliteli, sür’atli, etkili ve verimli olması, kamu yönetimi mekanizmasının etkili bir şekilde işlemesi, vatandaşın devlete olan itibar ve itimatlarının artması ve demokrasilerde devletin sadece emreden değil aynı zamanda hizmet üreten bir teşkilat olması açısından, kurum personeline yönelik Tercan Halk Eğitim Müdürlüğünce ilçe merkezi belde ve köylerde görev yapan din görevlilerine Etik Davranış İlkeleri Eğitimi ‘verildi. Kaymakamlık Köylere Hizmet Götürme Birliği Salonunda Tercan Anadolu Lisesi Edebiyat öğretmeni Burak Karayel tarafından verilen eğitimde sinevizyon eşliğinde katılımcılara, sosyal ilişkilerde ilk adım, ailede nezaket ve görgü kuralları, konuşma kuralları, sosyal hayatta konuşma kuralları, yemek adabı, genel yerlerde davranışlar, ziyaret adabı, taşıtlarda dikkat edilmesi gereken kurallar, hediyeleşmek, imaj nedir? gibi konularının işlendiği, sosyal davranış kurallarının temel prensipleri eğitimi verildi.4 saatlik eğitim sonrası katılımcılara sertifikaları takdim edildi.
Tercan İlçe Müftüsü İsmail Geren, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, kişiden kaynaklı hizmet kusurlarını en aza indirerek vatandaş memnuniyetini arttırmak, kamu personelinin iş verimini arttırarak yapmış olduğu işten zevk almasını sağlamak ve kurum içinde çalışma barışını sağlayabilmek adına müftülüğümüz bünyesinde görevli personelimizin bun eğitimi almasının gerekli olduğuna inanıyoruz.” dedi.
Seminere katılan din görevlileri ise , genel anlamda seminerleri çok yararlı bulduklarını ve daha sıklıkla, ihtiyaç bulunan tüm konularda seminerlerin artırılmasını ve düzenlenmesinin faydalı olacağını söylediler.

Diğer Haberler

Kaymakam Kaykaç, Mehmetçikle İftar Yaptı

Refahiye Kaymakamı Eyüp Kaykaç; Belediye Başkanı Çakmak Paçacı, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, …

Emniyet Teşkilatı İftarda Buluştu

Türk Polis Teşkilatının 177’nci kuruluş yıl dönümünü ve Polis Haftası dolayısıyla iftar programı düzenlendi. Düzenlenen …