Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Tercan’da Gençlik Yürüyüşü Yapıldı

Tercan’da Gençlik Yürüyüşü Yapıldı

Tercan ilçesinde 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında ‘Gençlik Yürüyüşü yapıldı.
Tercan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi önünde başlayan yürüyüş, hükümet konağı önünde son buldu. Alandaki Atatürk anıtına Tercan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Fevzi Koçoğlu tarafından çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Koçoğlu, burada yaptığı konuşmada, Atatürk’ün izinden giden bir gençliğin yetiştiğini belirterek,” 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na uygun olarak genç ve dinamik olmanın haklı gururunu yaşamak ve yaşatmak siz gençlerin en tabii hakkıdır. Gençlik, yarınların teminatıdır. Asırlardır yıkılmaya çalışılan Türk ruhu, gençliğin damarlarında dolaşan bu asil kanda gizlidir.” dedi.
Gençlik oldukça yarınların garanti altında olduğunu ifade eden Koçoğlu, kötü alışkanlıklardan, sağlığa zararlı maddelerden uzaklaşmanın, spora ve vücut sağlığına daha çok önem vermenin her gencin görevi olduğunu sözlerine ekledi. Gençlik Yürüyüşüne Kaymakam Kürşat Karaca, İlçe Jandarma Garnizon Komutanı Yüzbaşı Ercan Bozkurt, İlçe Emniyet Müdürü Hacı Ahmet Aydoğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Işık, Tercan Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Fevzi Koçoğlu ve personeli, İl Genel Meclis üyesi Mustafa Seyran, kurum amirleri, siyasi paryi ve Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …