Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Tercan’da “Hijyen Eğitimi”

Tercan’da “Hijyen Eğitimi”

Tercan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce kişisel gelişim kursları kapsamında gıda ve hizmet sektöründe çalışan personele ’Hijyen Eğitimi’ verildi.
Tercan Halk Eğitim Merkezi ve Toplum Sağlığı Merkezi, gıda üretimi ve perakende iş yerlerinde insan bedeninin temasının söz konusu olduğu temizlik hizmetlerinin verildiği iş yerlerine yönelik eğitim verilmesi için çalışma yaptı.
Yapılan çalışmada Tercan ilçesinde hijyen eğitimi için gıda ve hizmet sektöründe çalışan personele uzmanlar tarafından hijyen eğitimi verildi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Suat Işık, hijyen eğitimi kapsamında ilçede belirlenen çeşitli meslek grubuna kurs açılması için çalışma başlattıklarını hatırlattı. Özdemir, “Şu ana kadar çeşitli meslek grubunda çalışan personele yönelik olarak hijyen eğitimi verildi. Hijyen eğitimlerinin planlanması, eğitimcilerinin görevlendirilmesi, gerekli duyuruların yapılması ve eğitim ortamının oluşturulması noktasında ilçedeki tüm protokolün bize çok desteği oldu” dedi.
Tercan Mamahatun 17 Şubat ilkokulunda verilen 2 günlük kursa program kapsamında kantin işletenlere, meyve ve sebze satış elemanlığı yapanlara, bakkallara, aşçılara,garsonlara, pastacılara, çay üretimi, gıda kontrol, süt işletme, et ürünleri işletmecilerine eğitim verildi.
Gıda ve insan vücuduna temas eden ilk üreticiden son tüketiciye kadar olan zincirdeki herkesin bu eğitimi almak zorunda olduğunu kaydeden Tercan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Suat Işık, “Bu konuyla ilgili 2013 Temmuz ayında kanun çıkarıldı. Yapılacak kursta sekiz saatlik eğitimin ardından katılımcılar sertifika alacak. Kursumuzda eğitimi Tercan Toplum Sağlığı Merkezi Doktoru Muhammet Fırat Öztepe veriyor.2 Günlük kurs sonunda yapılacak sınavda başarılı olan kursiyerlere sertifikaları verilecektir” diye konuştu.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …