Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Tercan’da Kitap Okuma Etkinliği Düzenlendi

Tercan’da Kitap Okuma Etkinliği Düzenlendi

Tercan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Kültür Edebiyat Kulübü kitap okuma etkinliği düzenledi. Tercan Mesleki ve Teknik Lisesinde Kültür Edebiyat Kulübü öğrencileri öğretmenleri Fatma Solmaz, Esra Yılmaz ve Emine Özkurt gözetiminde okulda kitap okuma alışkanlığını ı yaygınlaştırmak için okulda kitap okuma etkinliği gerçekleştirdiler. Düzenlenen etkinliğe Okul Müdürü Soner Fıdır,müdür yardımcısı Seher Karataş,öğretmenler ve öğrenciler katıldı.Etkinlikle ilgili olarak konuşan okul Müdürü Soner Fıdır, kitap okumanın önemine vurgu yaparak, öğrencilerde ve okul personelinde okuma bilinci oluşturmak için bu projeyi uygulamaya koyduklarını belirtti. Amaçlarının hızla gelişen teknoloji dünyasında yarışı kitapların kazanmasını sağlamak olduğunu dile getiren Fıdır,”Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle okuma etkinliği düzenleyerek, önce topluma daha sonra tüm bireylere kitap okuma alışkanlığını kazandırabilmek istiyoruz. Amacımız hızla gelişen teknoloji dünyasında yarışı kitapların kazanmasını sağlamak ve her zaman her yerde kitap okunabileceğini göstermektir. Bu etkinlikle iyi bir örnek olduğumuzu düşünüyorum. Okulda devam eden kitap okuma etkinliğimiz yıl boyunca sürecek. Ben herkesi kitap okumaya davet ediyorum” diye konuştu.Bu uygulamada esas maksadımız, öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak olduğunu vurgulayan Fıdır,” Etkinliğimiz aynı zamanda okuduğunu anlama ve günlük hayatın yorucu gerçekliğinden bunalan gençlerimize hayal dünyalarını zenginleştirme fırsatını da sunacaktır. Nusaybin Anadolu Lisesi yönetimi ve öğretmenleri olarak öğrencilerimize katkı sunacak her türlü girişimi gerçekleştirmek adına elimizden geleni yapmaya devam edeceğimizi değerli öğrenci ve velilerimizin bilmesini isteriz” şeklinde konuştu.
ğrenciler ise,“Okumak insanın düşüncelerini olgunlaştırır. Kitap okuyan insan kültürlüdür ve nerede ne konuşacağını bilen bilinçli insandır. Kitap okuyan insan hızlı düşünür. Hayal gücünü güçlendirir ve yaratıcılığını arttırır. Kitap okumak hayatımızı güzelleştirir ve insanlarla iletişimimize katkı sağlar. Toplumumuzun bilinçli ve zeki insanlara ihtiyacı var. Allah, Peygamberimize ilk olarak ´oku´ emrini vermiştir” dediler.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …