25 Temmuz Perşembe , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Tercan’da Köy Yolları Asfaltlanıyor

Tercan’da Köy Yolları Asfaltlanıyor

Erzincan’ın Tercan ilçesine bağlı köy yollarında 2017 yılı KÖYDES Projesi kapsamında asfaltlama çalışmaları başladı.
2017 Yılı Köylere Hizmet Götürme Birliği (KÖYDES) Programı dahilinde Tercan’a bağlı Erzincan İl Özel İdaresi ekiplerince ilçeye bağlı Şengül, Bulmuş ve Elmalı grup köy yolunda asfaltlama çalışmalarını tamamladı.
Beraberinde Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü ve İlçe Özel İdare Müdürü vekili Muhlis Pakkan ile yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Tercan Kaymakamı Kürşat Karaca,yetkililerden bilgi aldı.Kaymakam Karaca burada yaptığı açıklamada,yolun medeniyet olarak gördüklerini ve tüm köy yollarının düzenleneceğini belirterek,” 2017 Yılı KÖYDES Projesi kapsamında İlçemizin Köylerine ulaşımında standartları arttıracak olan Grup yolunun sıcak asfalt çalışmaları başladı.
Çalışmaların titizlikle yapıldığını yerinde gördük.2017 yılı yatırım programı kapsamında devam eden asfalt çalışmalarının yüksek kalite standartlarında yol yapım çalışmalarına ağırlık verilmektedir.Şuanda 6 kilomertrelik Şengül,Bulmuş ve Elmalı grup köy yolunda asfaltlama çalışmalarını tamamladı. Proje çerçevesinde 16 köyün ulaşımının sağlandığı 8.3 kilometrelik yolda 1.asfalt 30 köyün ulaşımın sağlandığı 13 kilometrelik yolda ise 2.kat asfalt çalışması yapılacak.Köylerde yaşayan vatandaşlarımız hizmetin en iyisine layık. Buradaki amaç kırsalda yol ağının daha modern hale getirilerek yol konforunu artırmaktır.KÖYDES projesi ile birçok köyün sorunları çözüme kavuşturulmuştur. Bu doğrultuda köy yollarının standartları yükseltilerek ve köylerde yaşayan vatandaşlarımızın ulaşımları daha rahat hale getirilmektedir” dedi.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …