29 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Tercan’da Kutlu Doğum Coşkusu Yaşandı

Tercan’da Kutlu Doğum Coşkusu Yaşandı

Tercan İlçe Müftülüğü,Şehit Recep Gündüz Anadolu İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Orta okulu işbirliğinde Kutlu Doğum Haftası etkinliği düzenlendi. Tercan Kapalı Spor Salonunda düzenlenen etkinlik, Kur’an-Kerim tilavetiyle başladı.
Programa ilçe üst düzey yöneticileri,kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.Tercan Recep Gündüz Anadolu İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Orta okulu öğrencileri ilahi ve şiir dinletisi gerçekleştirdi.Öğrencilerin okuduğu”Ey Sevgili Şiiri’ dinleyenlere duygulu anlar yaşattı.Programda ayrıca Tercanlı şehitler,ve İmam Hatip Okulları tanıtım videoları izletildi.Kutlu Doğum Haftasının birlik ve beraberlik içinde geçmesini temenni eden Tercan İlçe Müftüsü İsmail Geren, şunları söyledi: “Bütün şehirlerimiz hayır hasenat yapanlarla dolu ama Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V.) Efendimizin vaat ettiği birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhunu yakalayamadığımız için bugün hâlâ İslam aleminde birbirimizle boğuşur vaziyetteyiz. Bu yıl, Kutlu Doğum Haftası teması olarak seçilmiş olan; ‘Tevhit, Vahdet ve Gelin Birlik Olalım’ temasına herhalde İslam alemi, şu içinde bulunduğumuz yıllar kadar muhtaç hiçbir devirde olmadı. Gelin birlik olalım, gelin kardeş olalım. Asr-ı Saadet dönemini tekrar yaşayalım. Rabbim bize Peygamber Efendimizin, o gün tesis ettiği birlik ve beraberliği, kardeşlik ruhunu, Asr-ı Saadet dönemini tekrar yaşamamızı nasip eylesin.” diye konuştu.Şehit Recep Gündüz Anadolu Lisesi öğrencilerinin sahnelediği 4 perdelik ‘ O Geliyor ‘ isimli tiyatro gösterimi ile Kutlu Doğum Programı sona erdi.
Program sonunda Kaymakam Kürşat Karaca,Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz,İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Işık ve İlçe Müftüsü İsmail Geren öğren programı hazırlayan öğrenciler ve öğretmenleriyle toplu resim çektirdi.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …