Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Tercan’da KYK Öğrencileri Fidan Dikti

Tercan’da KYK Öğrencileri Fidan Dikti

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol doğrultusunda ‘81 İlde KYK Ormanları’ projesine Tercan M.Refik Şimşek Yurdunda  barınan öğrencilerde fidanlarını dikerek destek verdi.
Kredi Yurtlar Kurumu Tercan M. Refik Şimşek Yurt müdürlüğü, Tercan Orman İşletme Müdürlüğü işbirliğinde 81 ilde  KYK Ormanları projesi kapsamında  fidan dikme etkinliği yapıldı. KYK Tercan M. Refik Şimşek Yurt Müdürü Murat  Yaşar Şengül, Tercan Orman İşletme Şefi Burak Yalçıntaş, Orman Mühendisi Bahri Sezgin, yurt personeli ve öğrencilerin katılımıyla yurt bahçesinde fidan dikimi gerçekleştirildi. Yurtta kalan öğrenciler yurt müdürü Murat Yaşar Şengül ve Orman İşletme Şefi Burak Yalçıntaş ile birlikte büyük bir istek ve sorumlulukla ellerindeki fidanları toprakla buluşturdular. Tamamen gönüllülük esası çerçevesinde gerçekleştirilen fidan dikme faaliyeti sonrası öğrenciler, fidanlara can suyu verdiler. Yurt Müdürü Murat Yaşar Şengül yaptığı açıklamada, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile orman ve Su İşleri Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında KYK yurtlarında kalan öğrencilerin 81 ilde fidan dikeceğini ve bu bağlamda yurt bahçelerinin ağaçlandırılacağını belirterek,” Ağaç, orman  ve yeşilin yaşatılması konusunda Yüksek Öğrenin Kredi ve Yurtlar Kurumlarında kalan öğrencilerde farkındalık oluşturmanın amaçlandığı proje ile yurtlarda barınan öğrenci sayısı kadar ağacın toprakla buluşturulması hedefleniyor” dedi. KYK Ormanları projesinin Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünün bir projesi olduğunu belirterek,” Tüm Türkiye’de olduğu gibi Erzincan yurtlarında kalan her öğrenci için bir fidan dikileceğini böylece yüz binlerce fidanın toprakla buluşacak ve bu proje ile her öğrencinin dikili bir fidanı olacaktır” dedi. Yurtta kalan 150 öğrenci ile  birlikte fidan dikimi yaptıklarını vurgulayan Şengül,” ”Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından düzenlenen bu projeyle hem birlik ve beraberliğimizi pekiştirirken bir taraftan da ormanlarımızı yok olmaktan kurtarıyoruz. Yurt bahçesinde   oluşturulan KYK ormanımıza yurtta barınan öğrencilerle bir araya gelerek çevre bilincini aşılamak ve doğa sevgisini kazandırmak için fidan dikimi yaptık. Proje kapsamında 5 yıl boyunca Kredi Yurtlar Kurumu yurtlarına kayıt yaptıran öğrenciler fidan dikecek. KYK orman alanı için bizlere fidan desteği sağlayan Erzincan Orman işletme Müdürlüğüne  dikim işlerinde yardımcı olan Tercan Orman İşletme Şefliğine teşekkür ederim” diye konuştu.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …