22 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Tercan’da KYK öğrencileri için kurs açıldı

Tercan’da KYK öğrencileri için kurs açıldı

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Tercan M. Refik Şimşek yurdunda kalan öğrenciler için çeşitli alanlarda kurslar açıldı.
Tercan M. Refik Şimşek Yurt Müdürü Murat Yaşar Şengül,konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik Spor Bakanlığı arasındaki protokol kapsamında yurt bünyesinde yurtlarda kalan öğrencilerin, halk eğitim merkezlerindeki kurslardan ücretsiz yararlanmasına imkan sağlayan protokol gereği 7 adet kurs açtıklarını söyledi.
Halk Eğitim Merkezi ve ilçe müftülüğü işbirliği ile açılan kurslara öğrencilerin yoğun ilgisi olduğunu belirten Şengül, şunları söyledi: “Yurdumuzda 152 civarına öğrencimiz barınmaktadır. Bu öğrencilerimiz için Halk Eğitim Müdürlüğümüz ve ilçe müftülüğümüz desteği ile 7 adet kurs açtık. Kurslarımıza toplam 150 öğrenci katılmaktadır. Öğrencilerden gelen talepler doğrultusunda, yurdumuz bünyesinde kız ve erkekler kategorisinde olmak üzere Kurân-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler, Hz Peygamber’in Hayatı, Osmanlı Türkçesi, Satranç, Bilgisayar, Voleybol, Futbol kursları açtık.Bunu dışında açılmasını planladığımız kurslarımızda var. . Öğrencilerimizin barınmaları yanında ders saatleri dışında ikinci bir eğitim yuvası olarak hizmet veriyoruz.
Ben Milli Eğitim ve Halk Eğitim Müdürlüğümüze ve ilçe müftülüğümüze desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.”dedi.Yurtlarımızdaki faaliyetlerin üç ana kategoride gerçekleştirildiğini ifade eden Şengül”. Bunlar; eğitim faaliyetleri, sosyal-kültürel faaliyetler ve sportif faaliyetlerdir.
Öğrencilerin yükseköğrenim hayatları süresince gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla, Gençlik ve Spor Bakanlığı Akademisi YURTKUR Eğitim Seminerleri, kurslar ve atölye çalışmaları gerçekleştirilmektedir. Kurân-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler, Hz Peygamber’in Hayatı kurslarımız Tercan Müftülük personelleri Hasan Akpınar ve Ayşegül Akpınar, diğer kursları Halk Eğitim Müdürlüğünün belirlediği personeller yapmaktadır.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …