11 Aralık Pazartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Tercan’da Milli Eğitim çalışanlarına DYS eğitimi verildi

Tercan’da Milli Eğitim çalışanlarına DYS eğitimi verildi

Doküman Yönetim Sistemi(DYS)’ne geçen Tercan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde yeni sitemle ilgili Çalışan personele eğitim verildi.
Tercan Yatılı Bölge Orta Okulu toplantı salonunda gerçekleşen eğitim seminerine,Milli Eğitim Müdürlüğü’nde çalışan personel okul müdürleri,müdür yardımcıları katıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bilgi İşlem Uzmanı Muharrem Atıcı tarafından , okul müdürleri ve müdür yardımcılarına 2 ayrı grup halinde verilen eğitimde, DYS sisteminin kurulumu, genel çalışma mantığı hakkında eğitim videoları ile desteklenen anlatım gerçekleştirildi.
Eğitim semineri öncesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Işık, yaptığı konuşmada,Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm taşra teşkilatlarında yeni dönemde ‘Doküman Yönetim Sistemi’ dönemi başlatıldığını belirterek,” Size verilecek seminerde E (elektronik imza) nasıl çalışır ve Doküman Yönetim Sistemi’nin nasıl bir sistem olduğu anlatılacak. Yeni sistemde dışarıdan gelen ve giden evrak ile ilgili silsile yoluyla işlem yapılacak. Yeni sistem ilk etapta size sıkıntılı gelebilir, ancak süreç içinde sıkıntıları hep beraber gidereceğiz. Milli eğitim olarak, biz büyük bir aileyiz ve kurumsallaşmak zorundayız. Bu çalışmada sizlerden biraz daha özveri göstermenizi ve karşılaşacağınız sıkıntıları elbirliğiyle birbirinize yardımcı olarak gidermenizi istiyorum. Kurumumuzda 15 Mart itibarıyla bu sistem üzerinden işlemler gerçekleşecek.
Ben sözü sizlere eğitim verecek arkadaşlara bırakıyorum. Şimdiden sizlere başarılar diliyorum.” diye konuştu.İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Işık’ın konuşmasının ardından, Doküman Yönetim Sistemi ile ilgili eğitim alan kurum bilgi işlem uzmanı Muharrem Atıcı tarafından çalışan personele eğitim verildi. Eğitimde, sistem üzerinden gelen giden evrak ile ilgili nasıl bir işlem yapılacağı, bu işlemlerde amacın, gelen giden evrakı Doküman Yönetim Sistemi’ne kaydetmek olduğu belirtildi.Önce ilçe merkezsinde ki okul müdürlerine,müdür yardımcılarına ve Milli Eğitim Çalışanlarına,ardından belde ve köy okullarında müdür ve yetkili öğretmenlere Doküman Yönetim Sistemi eğitimi verildi.İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bilgi İşlem Uzmanı Muharrem Atıcı,yaptığı sunumda, Doküman Yönetim Sistem 4 aşamalı olarak planlandığını belirterek,”İlki Bakanlığımızın Merkez Teşkilatlarında 2012 yılından beri uygulanan sistem 2013 yılı itibariyle bütün İl Milli Eğitim Müdürlüklerinde kullanılmaya başlanmıştır.
Ardından 2014 yılında ilçe milli eğitim müdürlüklerinde son aşamada ise 1 Mart 2017 tarihinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı tüm resmi kurumları DYS sistemine dahil edilecektir.Doküman Yönetim Sistemini (DYS) bünyesinde verimli bir şekilde kullanan kurumlar; işlerin aksamadan ve kesintiye uğramadan çok hızlı bir şekilde yürütülmesini sağlayarak kırtasiye, haberleşme, insan kaynağı, depolama giderleri, ofis kullanım alanları gibi maliyetlerinde önemli tasarruflar elde etmektedirler” diye konuştu.

Diğer Haberler

Sağlık Konusunda Farkındalık Oluşturuldu

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından 14 Kasım Dünya Diyabet Günü ve …

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …