28 Nisan 2022 ,Perşembe
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Tercan’da öğrenci taşıma güvenliği toplantısı yapıldı

Tercan’da öğrenci taşıma güvenliği toplantısı yapıldı

Tercan Kaymakamı Kürşat Karaca Başkanlığında İlçe emniyet Müdürlüğü,İlçe Jandarma Komutanlığı,İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Taşıma Merkezi Okul Müdürleri, Taşıma Yüklenici Yetkilileri, Taşımalı Servis Araç Şoförleri katılımıyla öğrenci taşıma güvenliği toplantısı yapıldı.  2016/2017 Eğitim Öğretim Yılı ikinci döneminin başlaması nedeniyle , okul çağındaki çocuklarımızın servis araçlarında huzur ve güven içerisinde yolculuk yapmalarını, ebeveynlerin çocuklarını her hangi bir endişe duymaksızın okula göndermelerini ve aynı şekilde eve geri dönüşlerini sağlamak, daha güvenli okul yolu oluşturma, trafik güvenliğinin artırılmasına yönelik tedbirlerin alınmasını ve bunların sürdürebilirliğinin sağlanması amacıyla Tercan Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği Toplantı Salonunda Öğrenci Taşıma Güvenliği konulu Toplantısı düzenlendi. Toplantıya Kaymakam Kürşad KARACA, Tercan Belediye Başkanı Mehmet YILMAZ, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutanlığı yetkilisi, İlçe Milli Eğitim Müdürü,Şube ve Okul Müdürleri ile Servis Şoförleri Katıldı.Topantıda,”okul çağındaki çocuklarımızın servis araçlarında huzur ve güven içerisinde yolculuk yapmalarını, ebeveynlerin çocukları için herhangi bir endişe duymaksızın okula göndermelerini ve aynı şekilde evlerine dönüşlerini sağlamak daha güvenli okul yolu oluşturmak amacıyla trafik güvenliğini artırıcı tedbirlerin alınması” kararlaştırıldı.İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ve İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Şubesince okul servis taşımacılığı hakkında toplantıya katılanlara sağlıklı bir taşımacılığın yapılabilmesi için kamu idareleri, yerel kuruluşlar ve şoförlerin yapması gerekenlerle ilgili bilgi verildi.
Toplantıda konuşan Kaymakam Kürşat Karaca,öğrenci taşıma işinin normal bir taşıma işi olmadığını belirterek, bu taşıma işinde öğrencilerimizin taşındığını, şoförlerimizin ve okul müdürlerimizin daha dikkatli olmasını, taşıma ile eğitimin bir arada sorunsuz yürütülmesini söyledi. Özellikle öğrencilerimizin güvenli bir şekilde evlerinden okullarına ve de okullarından da evlerine dönmelerinin önemini vurgulayan Kaymakam Karaca, Taşıma sırasında öğrenci güvenliği için maksimum düzeyde duyarlı olunmasını istedi. Bu anlamda da servis şoförlerine çok iş düştüğünü anlattı.
Kaymakam Karaca,araçlarla ilgili gerekli tüm tedbirlerin alınması ve bu tedbirlerin düzenli olarak yapılmasını istedi.program Şoför ve yüklenicilerden gelen sorulara cevap verilerek sonlandırıldı.

Diğer Haberler

Yaralı Halde Kaya Kartalı Bulundu

Erzincan’ın Tercan ilçesinde Tercan İlçe Jandarma Komutanlığı Yollarüstü Jandarma Karakol Komutanlığınca icra edilen devriye faaliyetinde …

Görsel Sanatlar Kulübünden Kapadokya Gezisi

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Görsel Sanatlar Kulübü Kapadokya’ya gezi düzenledi. Kulüp üyesi öğrencileri tarafından 16.04.2022 …