25 Temmuz Perşembe , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Tercan'da Şehit Ailelerine Bilgisayar Hediye Edildi

Tercan'da Şehit Ailelerine Bilgisayar Hediye Edildi

Tercan Kaymakamı Kürşat Karaca şehit yakınlarını ziyaret ederek, Aile ve Sosyal Politikalara Bakanlığı Şehit Yakınları ve Gaziler Derneğince organize edilen ve Halk Bankasının destekleriyle gerçekleştirilen ‘Yalnız Değilsiniz, Türkiye’nin en büyük Ailesi Projesi ‘kapsamında şehit yakınlarına ve çocuklarına dizüstü bilgi sayar hediye etti.
Kaymakam Kürşat Karaca beraberinde Aile ve Sosyal Politikalara İl Müdürü Muammer Doğan ile İstanbulda özel bir şirkette çalışmakta iken 15 Temmuz darbe girişimcileri tarafından açılan ateş sonucu şahit olan Recep Gündüzün ilçeye bağlı Kurukol köyündeki ailesinin evini ziyaret ederek şehit yakınlarına bilgisayar takdim etti. Kaymakam Karaca, yapılan ziyaret sırasındaki konuşmasında, vatan ve milletin bekası, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için ay yıldızlı bayrağımızın her daim gönderde dalgalanabilmesi için aziz canını feda etmiş şehitlerin, bıraktığı en değerli emanetin, onların değerli aileleri ve çok kıymetli evlatları olduğunu söyledi. Devlet ve millet olarak, şehit yakınları ve çocuklarının, her türlü ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında, maddi ve manevi her türlü yanlarında olacaklarını belirten Kaymakam Karaca,”Kahramanca canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Şehitlerimizin emaneti ailelerine, yakınlarına ve çocuklarına sahip çıkmanın devletimizin ve bizlerin en önemli görevidir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı, Başbakanımız, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın girişimleri ile organize edilen ve Halk Bankasının destekleri ile hayata geçirilen proje kapsamında bu gün şehit ailelerimizle bir araya geldik ‘Bugün de Halk Bankamızın desteğiyle, sizlere dizüstü bilgisayar dağıtımını gerçekleştirecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. “Yalnız Değilsiniz, Türkiye’nin En Büyük Ailesi” projesi kapsamında gerçekleşen bu programın gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere ve destek olanlara huzurlarınızda teşekkür ediyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.
Konuşmasının ardından, şehitlerin ailesi ve yakınları ile ilgilenen, sohbet eden Kaymakam Karaca, 2 dizüstü bilgisayarı şehidin kardeşleri Bilal ve Arif Gündüze hediye etti.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …