Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Tercan’da Yaz Kuran Kursları Öncesi Din Görevlilerine Seminer

Tercan’da Yaz Kuran Kursları Öncesi Din Görevlilerine Seminer

Tercan İlçe Müftülüğü tarafından 12 Haziran Pazartesi günü başlayacak olan yaz kuran Kur’an kurslarında verimliliği ve etkinliği arttırmak, personelin bilgi, tecrübe ve motivasyonuna katkı sağlamak amacıyla hizmet içi eğitim semineri düzenlendi.
Tercan Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği çok amaçlı salonunda gerçekleştirilen seminere Erzincan İl Müftü yardımcısı Harun Özkan,Din Hizmetleri ve Eğitiminden sorumlu müftü yardımcısı Ali Şen, İlçe Müftüsü İsmail Geren ile İlçe Müftülüğüne bağlı camilerde ve Kur’an kurslarında görev yapan imam-hatip, müezzin-kayyım ve Kur’an kursu öğreticileri katıldı. Toplantıda 12 Haziran’da başlayacak olan Yaz Kur’an Kurslarında verimliliğin ve etkinliğin arttırılması için izlenmesi gereken yöntem ve usuller konusunda katılımcılara bilgilendirildi. Din Hizmetleri ve Eğitiminden sorumlu müftü yardımcısı Ali Şen tarafından. slayt sunum eşliğinde verilen seminerde din görevlilerine, yaz Kur’an kursları eğitim takvimi, kayıt işlemleri, sınıf yönetimi, motivasyon, dünden bugüne Kur’an hizmeti, yaz Kur’an kurslarına yönelik tespitler, kurslarda karşılaşılan problemler ve çözüm önerileri, öğrenci psikolojisi, güçlü ve etkili iletişim, kurslarda uygulanması faydalı olabilecek yöntem ve teknikler ile Kur’an öğretim-yöntem ve teknikleri, yaz Kur’an Kursları Uygulama Esasları ve Eğitim Hizmetleri Yönetim Sistemi (EHYS) konularında bilgilendirme yapıldı. Seminerle ilgili olarak bir açıklama yapan İlçe Müftüsü İsmail Geren, Kur’an kursları öncesinde görev alacak personelin bu seminer ile daha etkili ve verimli olmalarının amaçlandığını söyledi.
Geren açıklamasında, “Özellikle bu seminerde geleceğimizin teminatı ve istikbalimiz olan çocuklarımıza yönelik daha hızlı ve etkili bir şekilde nasıl din eğitimi ve Kur’an eğitimi verilebilir noktasında bilgilendirmeler yapıldı. Bilgilendirme seminerimiz Erzincan İl Müftü yardımcısı Harun Özkan,Din Hizmetleri ve Eğitiminden sorumlu müftü yardımcısı Ali Şen, tarafından veriliyor. Seminerde ki amacımız hocalarımızı daha etkili ve verimli hale getirerek kurslarda çocuklarımıza daha faydalı olmalarını sağlamaktır. Biz işimizi en iyi şekilde yapmaya gayret ediyoruz.
Bu şekilde yaz Kur’an kurslarına büyük ilginin olacağını tahmin ediyoruz. Bu konuda velilerimiz ve anne babalardan çocuklarını yaz Kur’an kurslarına göndermelerini istiyoruz” dedi.
Yaz Kur’an kurslarındaki eğitim-öğretim hizmetlerinin sevgi, hoşgörü ve gönüllülük esasına dayalı olarak yürütülmesinin özellikle altının çizildiği seminerde, kurs programı boyunca öğrencilere değerli olduklarının hissettirilmesi, güler yüz, şefkat ve anlayış gösterilmesi, yaş farklılıklarının göz önünde bulundurulması, derslerin çeşitli oyun ve etkinliklerle zenginleştirilerek öğrencilerin katılımıyla işlenmesine özen gösterilmesi ve kursta bulunmalarının önemi ve amacının kendilerine anlatılması önerildi.Seminerin sonunda İlçe Müftüsü İsmail Geren,başarılı ve etkili sunumlarından dolayı İl Müftü yardımcısı Harun Özkan’a, Din Hizmetleri ve Eğitiminden sorumlu müftü yardımcısı Ali Şen’e ve katılan din görevlilerine teşekkür etti

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …