2 Aralık Cumartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Tercan’ın Eğitimi Masaya Yatırıldı

Tercan’ın Eğitimi Masaya Yatırıldı

Tercan İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Işık’ın başkanlığında tüm okul müdürlerinin katılımıyla Yıl Sonu Genel Değerlendirme toplantısı yapıldı.
Tercan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından rutin olarak ana okulu ,ilkokul,ortaokul ve lise müdürlerinin katılımıyla yapılan eğitim toplantılar sürüyor. Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda, öğretmen-öğrenci ve veli ilişkilerinin eğitime katkısı,ilçenin eğitim seviyesi, başarı oranları, öğrencilerin durumu, Temel Eğitimden Orta Eğitime Geçiş Sınavı(TEOG),Yüksek Öğrenime Geçiş Sınavı(YGS) sonuçlarının değerlendirilmesi ve yeni sınava hazırlık, okulların fiziki durumları ve ihtiyaçları, ortaöğretim kurumlarının başarı oranları,taşımalı eğitim sistemi ve 2017/2018 eğitim öğretim döneminde yapılacak planlama çalışmaları,taşımalı eğitimin değerlendirilmesi, eğitim öğretim faaliyetlerinin yeniden gözden geçirilmesi, okulların yaz tatilinde onarım ve bakımı gibi sorunlar masaya yatırılarak çözümü konusunda görüş alış verişinde bulunuldu.Toplantıda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Işık, Tercan’ın eğitim durumunu sürekli istişare ettiklerini belirterek,”Bugün yine tüm okul müdürlerimizle periyodik olarak bu tür toplantıları yaptıklarını belirterek, ilçenin eğitim durumu ve alınması gereken tedbirleri konuştuklarını söyledi.
Düzenli olarak yapılan bu tür toplantıların verimli geçtiğini ifade eden Işık,” Toplantıda alınan kararlar, eğitim öğretim açısından önem taşıyor.
Özellikle yıl sonu olması bakımından alınacak tedbirler, hazırlanacak çalışma planları önümüzdeki eğitim öğretim sezonu için büyük önem taşıyor” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …

Hacı Ali Akın Caddesinde Sıcak Asfalt Ve Tretuvar Çalışmaları Tamamlandı

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun’un talimatları doğrultusunda Erzincan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, şehir genelinde …