Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Tezhip, sentetik keçe, iğneli keçe kursları final sergisinin açılışı yapıldı

Tezhip, sentetik keçe, iğneli keçe kursları final sergisinin açılışı yapıldı

Yüksek Öğrenim kredi Yurtlar Kurumu Erzincan İl Müdürlüğü’nün, Halk Eğitim merkezi desteği ve İş-Kur’un katkıları ile hazırlamış olduğu tezhip, sentetik keçe, iğneli keçe kursları final sergisinin açılışı geniş katılım ile yapıldı.
Türkiye’de ilk olan sergi ile ilgili açıklamalarda bulunan KYK Erzincan İl Müdürü Fevzi Sarıçiçek, emeği geçen herkese teşekkür dileklerini ileterek, Erzincan KYK’nın Türkiye genelinde bir adım önde olduğunu ifade etti.
Fevzi Sarıçiçek sergi ile ilgili yaptığı açıklamasında ise; “Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Kredi Yurtlar Kurumu Erzincan Müdürlüğü İŞ-Kur ile birlikte çalışmalar yaparak, Halk Eğitim Merkezi’nden öğretmen desteği ile İğneli keçe, ebru ve tezhip ile ilgili uzun bir süreçte gerçekleştirdiğimiz bir kurs çalışmasının sonuna gelmiş bulunuyoruz.
İlk olmasının diğer bir özelliği de genel müdürlüğümüzün İş-Kur ile yaptığı protokol ile bizden sonra gerçekleştirdikleri bu adım bizim onlardan bir adım daha önde olduğumuzu gösteriyor. Bundan sonra Türkiye’de yüksek öğrenim öğrencilerinin hem harçlıklarını çıkarmalarını, hem bir zanaat öğrenmelerini hem de iş sahibi olabilmeleri adına, üniversite eğitimlerine destek olacak olan bu kurslar, bakanlığımız tarafından da desteklenmiş olacak. Erzincan burada Türkiye’nin ilk örneği. Bu anlamda şunu söylemek istiyorum: öğrencilerimiz hem para kazandılar, hem bir zanaatı öğrenmiş oldular, hem de özümüze, kültürümüze, tarihimize ait olan keçeyi, hat sanatını ve ebruyu bir arada çalışarak topluma birer ürün olarak kazandırmış oldular. Emeği geçen öğretmen öğrenci, İş-Kur, Halk Eğitim Müdürlüğü’ne teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
 

Diğer Haberler

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …

Prof. Dr. Erdem Yavuz TYB’ de Erzincan’ın Kurtuluşunu Anlattı

Prof. Dr. Erdem Yavuz Yazarlar Birliğinde Erzincan’ın kurtuluşunu anlattı Erzincan Ermeni olaylarının yoğunlaştığı bir yerdi …