Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Topkapı Köyü Ortaokulu ‘Bu Benim Eserim’ yarışması bölge finalinde

Topkapı Köyü Ortaokulu ‘Bu Benim Eserim’ yarışması bölge finalinde

Milli Eğitim Bakanlığı ile Tübitak işbirliğiyle her yıl yapılan ‘Bu Benim Eserim’ proje yarışmasında bu  yıl Erzincan’ı Kemaliye ilçesi Topkapı köyü orta okulu öğrencisi Esra Karakaş’ın hazırladığı projeyle temsil edilecek.
Kemaliye Topkapı köyü orta okulu 8.sınıf öğrencisi Esra Karakaş’ın ‘Bu benim Eserim’ proje yarışması için hazırladığı Fen Bilgisi Fizik alanındaki Taşıtlar adlı projesiyle Erzurum’da yapılacak olan bölge finalinde Erzincan’ı temsil edecek.
Topkapı Köyü Ortaokulu Müdür yardımcısı Nalan varlık konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Topkapı köyü orta okulu olarak böylesi önemli bir yarışmada Erzincan’ı temsil etmenin gurur verici olduğunu belirterek, Erzurum’da yapılacak olan bölge finalinde de hem Kemaliye’yi hem de Erzincan’ı temsil edeceklerini söyledi. Topkapı köyü orta okulu olarak belli dönemlerde Temel Eğitimden orta Öğretime Geçiş Sınavı başta olmak üzere çeşitli yarışmalardada başarılı olmuştu. TUBİTAK Bu Benim Eserim yarışmasında Fen Bilgisi FİZİK Alanındaki Taşıtlar Adlı projesinin de okulumuzun başarısını taçlandıracağını düşünüyorum. Öğrencimiz Esra Karakaş’ın danışman öğretmeni Demet çimen ile birlikte hazırladığı Fen Bilgisi Fizik alanındaki Taşıtlar projesi binlerce proje içinden Erzincan’ı temsil edecek 15 projeden biri olmuştur. Bu başarı sistemli bir çalışmanın sonucu kazanılmıştır. Bu başarı tüm öğrencilerimize örnek olacak bir başarıdır. Öğrencimize Erzurum’daki bölge finalinde başarısının devamını diliyorum.

Diğer Haberler

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …

Prof. Dr. Erdem Yavuz TYB’ de Erzincan’ın Kurtuluşunu Anlattı

Prof. Dr. Erdem Yavuz Yazarlar Birliğinde Erzincan’ın kurtuluşunu anlattı Erzincan Ermeni olaylarının yoğunlaştığı bir yerdi …