15 Nisan Pazartesi , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ TÜGVA Erzincan Temsilciliği Açıldı

TÜGVA Erzincan Temsilciliği Açıldı

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Genel Başkanı İsmail Emanet’in katımlıyla TÜGVA Erzincan şubesi yapılan törenle hizmete açıldı. Açılışa Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy,AK Parti İl Başkanı Orhan Bulut ile çok sayıda genç katıldı. Emanet, TÜGVA Erzincan Temsilciliği hizmet binasının açılış töreninde, bu milletin, yüzyıllar boyunca dünyaya “insanlığın ne demek olduğunu” öğreten bir medeniyetten geldiğini söyledi.
TÜGVA Erzincan şubesi açılış töreninde konuşan Türkiye Genlik Vakfı Genel Başkanı İsmail Emanet, 81 ilde teşkilatı olan ve gençliğe her anlamda hizmet veren bir vakıf olma konumuna geldiklerini söyledi.
Türkiye’nin birçok noktasında hizmet eden bir vakıf olma konumuna geldiklerini ifade eden Emanet, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizler kendi evlatlarımızı kendimiz yetiştirmeliyiz. Öz güveni yüksek, milli manevi değerlere sahip, kendi alanında uzman, donanımlı gençler yetiştirmek zorundayız.” dedi.
Emanet, TÜGVA Erzincan Temsilciliği hizmet binasının açılış töreninde, bu milletin, yüzyıllar boyunca dünyaya “insanlığın ne demek olduğunu” öğreten bir medeniyetten geldiğini söyledi.
Türkiye’nin uzun yıllar büyük badireler atlattığını, bu nedenle gençliğin sorumluluğunun büyük olduğunu vurgulayan Emanet, şöyle devam etti:
” Dünyaya insanlığın ne demek olduğunu öğreten bir medeniyetten geliyoruz. Yaşamaktan öte yaşatmayı benimsemiş bir medeniyetin evlatları olarak yüzyıllar boyunca her türlü musibet ve belanın da bu topraklar merkezi olmuştur.
Erzincan tarihiyle, kültürüyle, doğasıyla, dokusuyla, maneviyatıyla çok önemli bir şehir.Yakın zamanda yaşadığımız 15 Temmuz darbe girişimi, 28 Şubatlar, 12 Eylüller, 27 Mayıslar, bu milletin öz değerlerinin ayaklar altına alınmaya çalışılmasının birer örneğidir. Bu süreçleri yaşamış bireyler olarak Türkiye Gençlik Vakfımıza neden ihtiyacımız olduğunu daha iyi anlıyoruz. Bizler kendi evlatlarımızı kendimiz yetiştirmeliyiz. Öz güveni yüksek, milli manevi değerlere sahip, kendi alanında uzman, donanımlı gençler yetiştirmek zorundayız. Bunu yaparken sadece bu ülkeyi ve bu toprakları da düşünemeyiz. Öyle bir medeniyetten geliyoruz ki sadece bu toprakların değil, bütün mazlum coğrafyanın duası ve umudu olmuş durumdayız.”
Gençlerin, vatan, millet ve ümmet bilinciyle hareket etmesi ve hayırlı çalışmalar yapması gerektiğini dile getiren Emanet, “Burada açılışını yaptığımız mekanımız, bu hayırlı çalışmalara güzel bir vesile olmuştur. Allah bu güzel mekanların açılmasına destek olanlardan razı olsun.” diye konuştu. Vali Ali Arslantaş ‘da Tarihin akışına yön vermek isteyen güçlü devletlerin ve tarih sahnesinde yüz yıllar boyunca var olmayı hedefleyen milletlerin eğitimli ve zamanının gerektirdiği özellikleri taşıyan bireylerden oluştuğu bilinen bir gerçektir. Yüz yıllar boyunca hiçbir milletin sahip olmadığı kadar insan yetiştirmeyi gaye edinmiş bir anlayış ile oluşturulan kültür, sadece Türk milletinde mevcut olmuştur. Hiçbir milletin geçmişi, bizim tarihimiz kadar köklü ve sağlam bir medeniyete ve kültürel alt yapıya sahip değildir.
2023 vizyonu dolayısıyla toplumsal hayat düzeyinin yükseltilmesini hedefleyen ülkemizin; her an değişen bilgi ve teknoloji hızına ayak uydurması bir zorunluluk halini almıştır. Gelinen noktada küresel bir köye dönüşen ve değişimin hızıyla adeta çatısı uçan dünyanın gerekli gördüğü değişimin gerisinde kalmamak için 40-50 yıl sonrasının planlamasını yapmak zorundayız.
İlimizde hayırseverler arasında tatlı bir rekabet halinde devam eden eğitim kurumu ve bunlara bağlı spor, tiyatro ve yurt binaları yaptırma yarışı var.Öyle ki bu hayırseverler artık bir okulla yetinmemekte kendileri, eşleri, çocukları bir araya gelerek İlimize yeni yeni ilim yuvaları kazandırma gayreti içerisine girmektedirler.Okul ve derslik yaptırarak, okullarımızın her türlü ihtiyacına koşarak eğitime destek olan, çocuklarımızın okuma imkânlarını artırmak için gayret sarf eden ve ilimizin bu konuda gelişimine katkıda bulunan hayırsever vatandaşlarımıza devletimiz ve öğrencilerimiz adına şükranlarımı sunuyorum.
Toplumsal dayanışmanın sağlamlaşması ve bu anlamlı hizmetlerin artarak devam etmesi için el ele verip eğitime koşar adım destek olmanın bir başka güzel örneğinin açılışını yapmak üzere buradayız. Türkiye Gençlik Vakfı’nın Erzincan il temsilciliğinin açılışını burada gerçekleştiriyoruz. Birazdan açılışı yapılacak yurtlar da hem bir ihtiyacı karşılayacak hem de milletin malının gerçek sahiplerine geçmesinin bir nişanesi olacaktır.
Bu güzel ve anlamlı eserlerin ilimize kazandırılmasındaki destek ve katkılarından dolayı Türkiye Gençlik Vakfı yönetim kurulu üyelerine ve mütevelli heyetine teşekkür eder, açılışını yapacağımız İl Temsilciliği ve öğrenci yurdunun hayırlı, uğurlu olmasını dilerken hepinize saygılarımı, sevgilerimi sunarım dedi.
Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy ;Devletimizin, milletimizin geleceğini imar edecek gençlerimizi yetiştirecek bir müessesenin açılışını hep beraber gerçekleştireceğiz. Bugün İstiklal Marşımızın yazılışının 96. Yıl dönümü. Mehmet Akif diyor ki ‘Cenab’ı Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın’ diyor. Son 14 yıl içerisinde Türkiye Cumhuriyeti içerisinde büyük bir ilerleme kat ettik. Her alanda ekonomide, ticarette, ulaşımda, eğitimde, sağlıkta ciddi bir ivme kazandık. Birlik ve beraberliğimizde de çok ciddi bir ivme kazandık. Ama maalesef ülkemizin bu hayırlı gidişine dur demek isteyen bu şer güçlerlede mücadele etmek zorunda kalıyoruz. 30 yıldır başbelası PKK ile mücadele ettik. Çok büyük paralar ve canlar gitti. Daha sonra da 15 Temmuz’da içimizde barındırdığımız ve herkesin iyi niyetle baktığı bir örgüt bu millete bir acı yaşattı. Ama bu millet her defasında olduğu gibi hainlere gereken cevabı verdi. Ve tarihin karanlık sayfalarına gömdü dedi.
TÜGVA Erzincan şubesi Başkanı Emre Özkan;” Binamızın açılışına katılan Başta Valimiz Sayın Ali Arslantaş, Belediye Başkanımız Sayın Cemalettin Başsoy ve Genel Başkanımız olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Bizim arzumuz Türkiye’de değerleriyle yoğrulmuş, değerleriyle yaşayan, inancına, manevi kaynaklarına, kökenlerine bağlı bir gençliğin yetişmesi, büyümesi. Artık kendi değerlerine bağlı, özgüveni olan, bize ait olan değerlerimizi yitirilen değerlerimizi kıymetli bulan, onları yaşamak isteyen bir gençliğin yetişmekte olduğunu görüyoruz. Biz Türkiye Gençlik Vakfı’nda genç kardeşlerimize bir ayağınız bu manevi değerlerimizde, inancımızda, kendi kültürümüzde olmak kaydıyla ne çalışma yapmak istiyorsanız siz karar verin dedik. Ortaokulda okuyan kardeşlerimiz kendileri karar versinler, lisede okuyan kardeşlerimizi kendileri karar versinler, üniversitelerde okuyan kardeşlerimiz kendileri karar versin. İşte bu şekilde TÜGVA’nın temsilciliklerinde bizim gençlerimiz ne yapmak istiyorlarsa yapmak istediklerine oturup kendileri karar veriyorlar. Gençlerimizin önünü açtığımız zaman aslında inanın bizim geleceğimize, ülkemizin geleceğine, bölgenin geleceğine yeni kapılar açmış oluyoruz. Kurslarımızı, yürütüyoruz. Yine burada haftalık sohbetlerimiz oluyor. Şu an liselerde, ortaokullarda ve üniversitelerde gençlere yönelik çalışmalarımız devam ediyor.” İfadelerini kullandı.
Konuşmalardan sonra hizmet binasının açılışı gerçekleştirildi. Protokol üyeleri, daha sonra TÜGVA Terzibaba Yüksek öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu’nun açılışını gerçekleştirdi.
Türkiye Genlik Vakfı (TÜGVA) Genel Başkanı İsmail Emanet’in katımlıyla TÜGVA Erzincan şubesi yapılan törenle hizmete açıldı. Açılışa Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy,AK Parti İl Başkanı Orhan Bulut, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Tuna Güneş, Memur-Sen İl Başkanı Nebi Gül,Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, KYK İl Müdürü Fevzi Sarıçiçek, Cevre Şehircilik İl Müdürü Gökhan Aydemir, Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı, Kavakyolu Belediye Başklanı Fikret Keskin, Birlik Haber-Sen İl Başkanı Mustafa Sevilir, TÜGVA Erzincan Temsilcisi Emre Özkan ile çok sayıda genç katıldı.

Diğer Haberler

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …

Prof. Dr. Erdem Yavuz TYB’ de Erzincan’ın Kurtuluşunu Anlattı

Prof. Dr. Erdem Yavuz Yazarlar Birliğinde Erzincan’ın kurtuluşunu anlattı Erzincan Ermeni olaylarının yoğunlaştığı bir yerdi …