20 Nisan 2022 ,Çarşamba
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ TÜGVA’nın “Evet” Yürüyüşü Erzincan Sokaklarını İnletti

TÜGVA’nın “Evet” Yürüyüşü Erzincan Sokaklarını İnletti

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından Erzincan’da gerçekleştirilen ve Türkiye’nin 81 ilinde eş zamanlı gerçekleşen “Evet” yürüyüşünde Ellerinde Türk Bayrakları ve “Türkiye için evet”, “Biz mutlu günlerde evet deriz” gibi dövizler ile yürüyen gençler, tekbir getirip, slogan attı. TÜGVA İl Temsilcisi Özkan Cumhuriyet Meydanı’nda “Ülkemizin kaderini bir daha devlet kurumlarını işgal eden, gençleri ve liderlerini asan, hapseden ve şehit eden vatan hainlerine bırakmamak ve öz vatanımızda parya olmamak için ‘evet’ diyoruz” diyerek basın açıklaması yaptı.
Erzincan’daki TÜGVA’lı gençler meydanlara çıkarak “EVET” yürüyüşü düzenledi. Yüzlerce gencin katıldığı yürüyüşe vatandaşlarda destek verdi.
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), 81 ilde eş zamanlı ‘Türkiye İçin Evet’ yürüyüşü gerçekleştirdi. Erzincan’da gerçekleştirilen yürüyüşte gençler ellerinde Türk Bayrakları ve dövizler ile yürüyerek slogan attılar.
TÜGVA Erzincan İl Temsilciliği üyeleri, Belediye Sarayı önünde toplantı. Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy ve AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Keleş’inde katıldığı ‘Türkiye için evet’ yürüyüşü Halitpaşa Caddesi üzerinde gerçekleştirildi ve Cumhuriyet Meydanında sona erdi.
Ellerinde Türk Bayrakları ve “Türkiye için evet”, “Biz mutlu günlerde evet deriz” gibi dövizler ile yürüyen gençler, tekbir getirip, slogan attı.
Cumhuriyet Meydanında basın açıklaması yapan TÜGVA İl Temsilcisi Emre Özkan, “Öncelikle, milletimizin kaderinin tayin edileceği tarihe sayılı günler kala, iç ve dış düşmanlarımıza ülkemize sahip çıktığınızı göstermek için Evet diye haykıran siz vatan sevdalılarına şükranlarımızı sunuyoruz. “Her şey akar: Su, tarih, yıldız, insan, ve fikir. Oluklar çift, birinden nur akar birinden kir.” Türkiye Cumhuriyeti’nin istikrarı ve bekası için oy kullanacağımız bu kaotik dönemde, milletimizin cesur şairi Necip Fazıl, bizden ta yıllar öncesinde bugünü öngörmüş gibi çok açık bir seçim yapmamızı istiyor: Nur’un tarafında mıyız, yoksa kirin mi?
Düşmanlarımız dedik… Dışta, bütün kılıçlarını kuşanmış, aziz milletimize ve çizilmiş sınırlara hapsolmadan dünyanın tüm mazlumlarına hamilik yapan devletimize karşı haçlı mücadelesine girişmiş batı; içte,15 Temmuz’da dış düşmanlarla birlik olup, Türk halkını kendi tankı ve tüfeğiyle vurmaya cüret etmiş FETÖ ve bunların 30 senedir yardakçılığını yapan PKK, birleşmiş Hayırda hayır var diyorlar. Biz, hayrın ve şerrin yalnızca Allah’tan geldiğine inanarak ezilmiş, sömürgeleştirilmiş tüm coğrafyaların ümidi olan liderimizi çıktığı yolda yalnız bırakmamak için Evet diyoruz.
1960’ta Demokrat Parti, 1971’de Adalet Partisi, 1980’de Milliyetçi Cephe, 1997’de Refah-Yol hükümetlerine karşı askeri darbe gerçekleştirmek suretiyle ülke yönetimini ele geçiren cuntacılar, ortaya koyduğu iradeyle özüne dönmeye çalışan millete binbir türlü zulmü reva görmüşlerdi. İşte 55 senedir oynanan bu oyun, 15 Temmuz gecesi vatanına sevdalı milyonlar ve onların, “Bugüne kadar halkın gücünün üzerinde bir güç tanımadım” diyen lideri Recep Tayyip Erdoğan tarafından bozuldu. Ülkemizin kaderini bir daha halkına saldıran, devlet kurumlarını işgal eden, gençleri ve liderleri asan, hapseden ve şehit eden vatan hainlerine bırakmamak ve öz vatanımızda parya olmamak için Evet diyoruz.
Binlerce yıllık Türk Devlet geleneğinde var olan tek liderlik yerine, başka medeniyetlerden devşirilme parlamenter sistemle serpilmesi için önünde hiçbir engel olmayan Türkiye Cumhuriyeti, kavgalara ve krizlere mahkûm edildi. Çift başlılık, milletin vekillerinin görevlerini yapmalarına engel olmakla kalmadı, “Vefalı Türk”ün şahlanması her seferinde Çankaya tarafından veto edildi. Şimdi bizler, her türlü geriletmeci ve durdurmacı müdahaleye karşı bu ülkenin gerçek sahiplerinin arasından çıkacak milli liderlerimizle sonuna kadar yürümek için Evet diyoruz.
Yüzyıllardır dünya coğrafyasında fetih yapan, icat bulan, liderlik yapan gençler en son 15 Temmuz’da “Zaman bendedir ve mekân bana aittir” dediler ve doğdukları vatanın savunmasında en ön saflarda şehit oldular. Şimdi, onların bıraktığı sancağı bizler devralacağız.
Davamız için; doğrulacağız, evrileceğiz, devrileceğiz ama Eğrilmeyeceğiz.
Zafer için; emek vereceğiz, kulak vereceğiz ve Evet diyeceğiz” dedi.” dedi. Katılımcılar açıklamanın ardından, açılan ‘Evet Standını’ ziyaret ettiler.

Diğer Haberler

Kaymakam Kaykaç, Mehmetçikle İftar Yaptı

Refahiye Kaymakamı Eyüp Kaykaç; Belediye Başkanı Çakmak Paçacı, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, …

Emniyet Teşkilatı İftarda Buluştu

Türk Polis Teşkilatının 177’nci kuruluş yıl dönümünü ve Polis Haftası dolayısıyla iftar programı düzenlendi. Düzenlenen …