Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Turizm Haftası Erzincan’da Dolu Dolu Kutlanıyor

Turizm Haftası Erzincan’da Dolu Dolu Kutlanıyor

15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası etkinlikleri Erzincan’da dolu dolu kutlanmaya devam ediyor. Gerçekleşen etkinlikler kapsamında Erzincan Belediyesi Kültürevi arkasında yöresel ürünlerin tanıtımı yapıldı. Etkinliklte ayrıca tüm ilçe stantları vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.
Erzincan’da Turim hafası kutlamaları devam ediyor. Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Erzincan Belediyesi Kültürevi arkasında yöresel ürünlerin tanıtımı yapıldı. İL Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen yöresel ürünlerin tanıtımında tüm ilçe stantları büyük ilgi gördü.
Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Belediye Başkan Vekili Ertan Buyruk, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Arda Heb, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu ve vatandaşlar katıldı. Erzincan Belediyesi Mehteran Ekibi yağmura gösterisini yaparken, davul zurna eşliğinde vatandaşlar halay çekti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile devam eden programda yöresel yemekte dereceye girenlere ödülleri verilirken yöresel ürünlerin yer aldı ilçe stantları ve rafting ile yamaç paraşütü stantları gezildi. Vatandaşların ve protokolün ilgi gösterdiği stantlarda yöresel ürünlerin tadına baktılar.
Son olarak bir açıklama yapan İL Kültür ve Turizm Müdürü Arda Heb Erzincan ilçelerine gidemeyen vatandaşların burada ilçelerimize özgü ürünleri görme fırsatı verdiklerini belirterek; “bugün burada açılış programımızı gerçekleştirdik. İlçelerimizin katılımı ile stantlarımızı oluşturduk ve misafirlerimizi ağırlıyoruz. İlçeden gelip programımıza katkı sağlayanlara çok teşekkür ediyorum. İlçe stantlarımızda ki amacımız, kendine özgü ürünlerini tanıtmaları henüz ilçelere gitmemiş hemşerilerimize ilçelerimizi tanıtmak. İlçelerimizin hazırladığı broşürlerle, yöresel yemek ve yiyeceklerle, yöresel kıyafetlerle ve halk oyunları ekipleri ile kendilerini tanıtıyorlar. Erzincan’da olmazsa olmazı el sanatı ile bakırcılığı tanıtıyoruz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün destekleri ile doğa sporlarımızı tanıtıyoruz. Turizm Haftası dolu dolu geçiyor”dedi.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …