23 Haziran Pazar , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Türk Polis Teşkilatı'nın 172'inci Yıldönümü Erzincan’da Kutlandı

Türk Polis Teşkilatı'nın 172'inci Yıldönümü Erzincan’da Kutlandı

Erzincan’ da, Türk Polis Teşkilatı’nın 172’inci yıldönümü gerçekleştirilen törenle kutlandı. Türk Polis Teşkilatı’nın 172’inci yıldönümü nedeniyle Erzincan Belediye Binası önünde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu.
Erzincan Emniyet Müdürü Bülent Şensoy, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Alper Özdemir ve polisler törene katıldı.
Erzincan Emniyet Müdürü Bülent Şensoy, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Alper Özdemir’in Atatürk anıtına çelenk sunmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam etti.
Teşkilatın mensubu olmaktan onur ve gurur duyduğunu belirten Erzincan Emniyet Müdürü Bülent Şensoy yaptığı açıklamada; ”Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşamalarını sağlayan kutsal bir görev üstlenen biz polisler büyük bir sorumluluk içerisinde hareket ederek halkımızın güven ve desteğini almak konusunda çalışmalarımızı en üst seviyede devam ettirmekteyiz. Vatandaş memnuniyetini esas bilen eğitimin gücüne ve katkısına inanan kanunların verdiği yetkiyi yerinde ve zamanında kullanan teşkilatımızda geleceğimizin daha huzurlu ve daha güvenli olacağına yürekten inanıyorum. Bizi güçlü kılan ana faktör milletin bağrında çıkmamız, onun değerlerine saygı duymamız milletimize ait olmamızın gururunu en üst seviyede değer olarak taşımamızdır. Vatanın birlik ve bütünlüğünü milletin dirlik ve düzenini bozarak kargaşa ortamı oluşturmaya çalışanların bu tür eylemleri bizleri asla yıldırmayacaktır. Bu şahıslarla olan mücadelemiz onlar yok edilinceye kadar sürecektir. Zor şartlar altında yurdun her karış toprağında canını dişine takarak ülkemizin huzurunu ve emniyetini sağlayan mesai gözetmeyen, vatan ve millet sevdasıyla görev yapan, gerektiğinde bu uğurda canını esirgemeyen, mazisi başarılarla dolu bir teşkilatın mensubu olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Aziz şehitlerimize rahmet gezilerimizi minnetle anar, şehitlerimizin bize emanet olan aileleriyle halen büyük gayret ve özveriyle görev yapan teşkilat mensuplarımıza sağlık ve esenlikler dilerim” dedi. Törenin ardından Şensoy ve Özdemir törene katılanlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …