Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Türkiye’nin en büyük umudu, en büyük gücü çocuklarımız ve gençlerimizdir

Türkiye’nin en büyük umudu, en büyük gücü çocuklarımız ve gençlerimizdir

AK Parti Erzincan Milletvekilleri Sebahattin Karakelle ve Av. Serkan Bayram 2016-2017 Eğitim Öğretim yılının sona ermesi münasebetiyle yazılı ve ortak bir açıklama yayımlayarak tüm öğrencileri kutladılar.
Yapılan açıklamada; “2016-2017 Öğretim yılını bugün sonlandırıyoruz.
İlk ve ortaöğretimde Erzincan özelinde 40.900, Ülke genelinde yaklaşık 17.600 yavrumuz için yaz tatili başlıyor.
Geleceğimizin teminatı gençlerimize eğitim ve öğretim alanında vereceğimiz hizmetin ülke geleceği açısından büyük önem taşıdığı bir gerçektir.
Nüfusu çok genç bir milletiz. Bu nedenle gençliğin enerjisini olumlu yönde kullanmak adına eğitim verebildiğimiz sürece, mutlu gelecek milletimizin olacaktır. Bu nedenle gençlerimizi “Ya bilen, ya öğrenen, ya da bilgiyi seven” bir anlayışta yetiştirmek biz büyüklerin öncelikli görevi olmalıdır.
Büyük milletler çatışmasının yaşandığı günümüzde ayakta durabilmenin tek yolu Atatürk’ün hedef gösterdiği “Muasır Medeniyet Seviyesine” çıkmaktır. Bu da ancak, eğitim ve öğretimle olabilmektedir.
Öğretim yılı sonu itibarıyla her velinin düşüncesi, öğrencisini başarılı görmektir. Ancak, bu her zaman mümkün olmayabilir. Muhakkak ki başarı güzeldir. Ancak başarısızlıktan sonra da kişinin kendisini yeni bir başlangıca hazırlaması, güzel bir başarı olarak kabul edilmelidir.
Zira Türkiye’nin en büyük umudu, en büyük gücü çocuklarımız ve gençlerimizdir. Geçmişine ve toplumsal değerlerine sahip çıkarak geleceğine yön verecek, düşünme, sorgulama, araştırma, inceleme, melekelerine sahip Türk Gençleri ,Ülkemizi ” Muasır Medeniyetin üzerine taşıyacaklardır.
Aydınlık yüzlerine bakarak ,heyecanlandığımız çocuklarımız , yarınların güçlü,müreffeh Türkiye’sini tesis edeceklerdir. Bu nedenle ,Öğretim yılı sonu başarı düzeyleri ne olursa olsun, onları başkalarıyla değil, kendi kendileriyle sorgulamalı, varsa eksikliklerin giderilmesine çalışılmalıdır.
Bu düşüncelerle Öğretmenlerimize, Öğrencilerimize ve onların saygıdeğer velilerine mutlu, huzurlu bir yaz tatili diliyorum” denildi.

Diğer Haberler

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …

Prof. Dr. Erdem Yavuz TYB’ de Erzincan’ın Kurtuluşunu Anlattı

Prof. Dr. Erdem Yavuz Yazarlar Birliğinde Erzincan’ın kurtuluşunu anlattı Erzincan Ermeni olaylarının yoğunlaştığı bir yerdi …