Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Üniversite Öğrencisi Memleketinde Okula Kütüphane Yaptırdı

Üniversite Öğrencisi Memleketinde Okula Kütüphane Yaptırdı

İstanbul Üniversitesi Coğrafya Bölümü 3. Sınıf Öğrencisi Esra Araz Erzincan’da Fevzi Efendi İlkoklu’na  ninesi ve dedesinin ismini taşıdığı kütüphanenin açılışını yaptı. Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün ve Memur-Sen İl Müdürü Nebi Gül’ün de katıldığı açılış töreninde öğrenciler asrtık bu kütüphaneden faydalanabilecek.
Hayırseverler okullarda kütüphane açmaya devam ediyor. İstanbul Üniversitesi Coğrafya Bölümü 3. Sınıf Öğrencisi Esra Araz Erzincan Fevzi Efendi İlkokulu’na ninesi ve dedesinin ismini taşıdığı kütüphane yaptırdı.
Erzincanlı olmasına rağmen Erzincan’ı ilk kez gördüğünü söyleyen ve bu sebeple de Erzincan’da bir okulda kütüphane yaptırmak istediğini dile getiren Esra Araz bu istediğini gerçekleştirdi. Erzincan Fevzi Efendi İlkokulu’nda bu istediğini gerçekleştiren Esra Araz kütüphane açılışına katıldı.
Gerçekleşen açılış törenine ayrıca Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Memur-Sen Erzincan İl Başkanı Nebi Gül, Köy ve Mahalle Muhtarları Dernek Başkanı ve Kazım Karabekir Mahalle Muhtarı Oğuz Tekcan, okul müdürleri, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.
Kütüphane için teşekkürlerini ileten Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün açıklamasında; “Fevzi Efendi İlkokulumuzun kütüphanesinin açılışında bulunuyoruz. Bu yıl özellikle okullarımızda vatandaşlarımız ve hayırseverlerimiz tarafından okullarımıza kütüphaneler kazandırıyoruz. Buda 6. Kütüphanemiz oldu.
Burada açılışını yapmış olduğumuz kütüphanenin ayrı bir özelliği ve güzelliği var. Buradaki kütüphaneyi yaptıran Esra Araz aynı zamanda da Erzincanlı. Kendisi İstanbul Üniversitesi Coğrafya Bölümü 3. Sınıf öğrencisi. Erzincanlı olarak Erzincan’a ne yapabilirim diye düşündükten sonra ninesi ve dedesi adına okulumuzun kütüpahnesini yapabilirim fikriyle yola çıktı ve bizde kendisine bu konuda gayet memnun olacağımızı ifade ettik ve okulumuza şu anda içeriisnde bulunmuş olduğumuz bölümü kütüphane olarak kazandırdılar. Kendilerinin öğrenci olması hasabiyle böyle bir şeyi düşünmesi ve bunu Erzincanlı olmaıs hasabiyle de burada uygulamaya koymasından dolayı kendisine özellikle teşekkür ediyorum. Biz Erzincan olarak az önce de söylediğim gibi hemen hemen bütün okullarımızdaki kütüphanelerimizin, kitaplıklarımızın farklı bir ortamda öğrencilerimizin Z-Kütüphane şeklinde albenisi olan cıvıl cıvıl olan yani kütüphaneler kantinler gibi sürekli öğrencilerin koşarak uğraması gereken yerler olmasını istiyoruz. Bu farklı mekanları da öğrencilerimizin beğenisine sunuyoruz. Okul idaresine, hayıseverimize bu güzel düşüncesinden dolayı kendisine teşekkür ediyorum” dedi.
Kütüphanenin hayırlara vesile olmasını dileyen Esra Araz; “Bu kütüphaneyi tek başıma değil birlikte yaptık. Arkadaşlarım olsun, ailem olsun birlikte böyle bir şeyi ortaya çıkardık. Amacımız buradaki öğrencilerimizin bu kütüphaneden faydalanmalarıdır. Buda bizi çok mutlu eder. Güzel bir kütüphane oldu ve inşallah buradaki öğrencilere de bir faydası dokunur. Erzincanlı olmam hasabiyle böyle bir şey yapmak istedim. Umarım öğrencilerimizi bir nebze de olsa bu kütüphaneyle mutlu etmişizdir” dedi.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …