Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ “Üniversiteler Fair Play Kervanı Paneli” yapıldı

“Üniversiteler Fair Play Kervanı Paneli” yapıldı

Erzincan Üniversitesi Mavi Salon’da Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) ile Erzincan Üniversitesi (EÜ) “Üniversiteler Fair Play Kervanı Paneli” gerçekleştirildi.
Erzincan Üniversitesi Yanlızbağ Yeleşkesi Eğitim Fakültesi Mavi Salondaki panelde, Dünya Fair Play Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Arıpınar, komisyon başkanı Faruk Murat Özbay, komisyon üyeleri Teoman Güray, Semra Demirer, Sevim Gülü ile Remzi Yılmaz hazır bulundu. Panel öncesi Dünya Fair Play Karikatür Sergisi Mavi Salon girişinde açılışı gerçekleştirildi. TMOK tarafından Erzincan’da Fair Play’ye destek veren ve katkı sağlayan 10 kişiye madalya ve belgeleri verildi.
Ayrıca Erzincan Lisesi’nden Dünya Fair Play Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Arıpınar’ın öğrencileri olan Turan Yılmaz, Saldıray Baydemir, Adnan Karakelle, Adnan Şentürk, Nuran Tuna Şentürk, Yücel Özarslan ve Halil Yüksel’de katıldı.
Ardından EU Rektör Yardımcısı Adnan Özel panelin açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye’nin yanısıra dünyanında Fair Play’a çok ihtiyacının olduğunu ifade ederek TMOK yönetimine yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etti.
Erzincan Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mehmet Yazıcı moderatörlüğünde panel Dünya Fair-Play Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Arıpınar’ın konuşması ile başladı.
Dünya Fair Play Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Arıpınar “1960 yılında gönüllü hizmet etmek için üniversiteyi bitirmeden lisanslarımı vermeden gönüllü olarak yedek subay öğretmenliğe müracaat ettim. Beni kabul ettiler ben Erzincan Lİsesi’nde Erzincanın iki sene ekmeğini yedim suyunu içtim çocuklarını sevdim. Şimdi burada olan yaşlı grup benim öğrencilerim. Erzincan’ı sevdim ve onlar için çalıştım bundan dolayı çok mutluyum.”
Geliş amaçları ile ilgili Arıpınar “Biz buraya Allah rızası için geldik. Bizim çocuklarımıza ileride öğretmen, antrenör, spor adamı olacaklara hanımlara kızlara ve çocuklara Fair-Play’ı anlatmak için geldik. Çünkü Türkiye’de Fair-Play çok söyleniyor ama tam anlatılmıyor. Fair-Play demek topu taca attı Fair-Play yok öyle şey. Fair-Play bir yaşam tarzı, bir büyük düşünce. bakın kitabımda da yazdığım gibi Fair-Play o anda tanrının sesini duymak demektir. Vicdanınız sesi o an karşınıza çıkıyor. Para pul madalya hiç bir şey düşünmüyorsunuz. Halka ve millete verdiğiniz sözü düşünüyorsunuz. Her şeyi unutuyorsunuz, ölüm bile hikaye geliyor. Fair Play bu.” Dedi
Panele Vali Yardımcısı Yaşar Kemal Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Osman Alanur, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu ile öğrenciler katıldı.

Diğer Haberler

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …

Prof. Dr. Erdem Yavuz TYB’ de Erzincan’ın Kurtuluşunu Anlattı

Prof. Dr. Erdem Yavuz Yazarlar Birliğinde Erzincan’ın kurtuluşunu anlattı Erzincan Ermeni olaylarının yoğunlaştığı bir yerdi …