23 Nisan 2022 ,Cumartesi
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Üniversiteli Gençler Köy Okulunda Minik Öğrencilerle Fidan Dikti

Üniversiteli Gençler Köy Okulunda Minik Öğrencilerle Fidan Dikti

Erzincan Üniversitesi Tercan Meslek Yüksek Okulu Sosyal Hizmetler Bölümü 2.sınıf öğrencileri ‘Kardeş Okul Projesi ‘ kapsamınsa Kökpınar köyünde düzenledikleri bahar şenliği etkinliğinde  ilkokul ve ortaokul öğrencileriyle birlikte ağaç diktiler.
Tercan Meslek Yüksek Okulu Sosyal Hizmetler Bölümü 2.sınıf öğrencileri  Öğretim görevlisi Elif Canalan öncülüğünde ‘Kardeş Okul Projesi ‘dahilinde ilçeye bağlı Kökpınar köyünde düzenlenen bahar şenliğinde minik öğrencilerle okul bahçesinde 200 adet tüplü sarıçam fidanını toprakla buluşturdular.Ağaç dikme etkiliği sonrasında  minik öğrenciler ablalarıyla birlikte  düzenlenen eğlencede gönüllerince eğlendiler. Daha önceden Kardeş Okul Projesi ile Kököpınar köyü ilk ve orta okuluna yardım kampanyası düzenlediklerini belirten Tercan Meslek Yüksek okulu öğretim görevlisi Elif Canalan,”Şimdi ise baharın gelmesiyle birlikte çocuklara doğa sevgisini aşılamak ve çevre bilincini oluşturmak adına Kökpınar köyünde  müzikli eğlence,yüz boyama ve palyaço gösterisi etkinliği düzenlenerek buraki ilk ve ortaokulda öğrenim gören  öğrencilerin gönüllerini hoş tutmaya çalıştık.”dedi. Ağaç sevgisini çocuklara aşılama adına güzel bir etkinlik olduğuna vurgu yapan Canalan,”Geleceğimiz olan çocuklarımıza küçük yaşlarda ağaç sevgisini kazandırmak adına çok güzel bir proje. Bugün burada öğrencilerimiz ile birlikte dikeceğimiz her bir fidan, gelecek nesillerimiz için yetişen ve meyve veren bir ağaç olacak” şeklinde konuştu. Bir eğitimci olarak bu güzel projenin okullarında gerçekleştirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Kökpınar köyü ilköğretim okulu Müdiresi Mehtap Kayar ise, “Okulumuzda gerçekleştirilen bu çalışma hem okulumuzu  güzelleştirmek adına güzel bir etkinlik. Bugün burada öğrencilerimiz belki de hayatlarında ilk kez ağaç dikme şansı buldu. Böylelikle kendilerine bir nevi ağaç ve doğa sevgisi de aşılanmış oldu.Bu güzel etkinliği düzenleyen Tercan Meslek Yüksek Okulu Sosyal Hizmetler Bölümü 2.sınıf öğrencileri ile öğretim görevlisi Elif Canalan hocamıza çok teşekkür ediyorum” diye açıklamada bulundu. Üniversite öğrencileriyle bir araya gelerek ders stresinden uzak keyifli vakit geçiren Kökpınar köyü ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

Diğer Haberler

Kaymakam Kaykaç, Mehmetçikle İftar Yaptı

Refahiye Kaymakamı Eyüp Kaykaç; Belediye Başkanı Çakmak Paçacı, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, …

Emniyet Teşkilatı İftarda Buluştu

Türk Polis Teşkilatının 177’nci kuruluş yıl dönümünü ve Polis Haftası dolayısıyla iftar programı düzenlendi. Düzenlenen …