Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Usta Öğreticilere Teşekkür Belgesi Verildi

Usta Öğreticilere Teşekkür Belgesi Verildi

Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulunda görev yapan usta öğreticiler ile yapılan toplantıya katılan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün; köy okullarındaki anaokullarına oyuncak yardımı için Erzincan Park AVM’de sergi açıp, yapmış oldukları ürünlerin satışından elde edilen 2500.-TL. geliri bağışlayan 15 usta öğreticiye sosyal sorumluluk projesi kapsamında teşekkür belgesi verdi.
Toplantıya İl Millî Eğitim Şube Müdürü Muhammet Şahin, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Ziya Yavuz ve usta öğreticiler katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, usta öğreticilerimizin görev yaptıkları yerlerde arama tarama yaparak okuma yazma bilmeyen halkımızı tespit etmelerini, bunların sayısı bir kişi bile olsa bize bildirmelerini, o bir kişi için bile kurs açılacağını ifade etti. Usta öğreticilerimizin görevleri sırasında gerek kendileri, gerekse kursiyerlerin Devlet malını iyi koruma yönünde hassasiyet göstermelerini, elektrik, su, doğalgaz, temizlik malzemesi gibi ihtiyaç maddelerini kullanırken tasarruf tedbirlerini riayet etmelerini vurguladı.
Her bir usta öğreticimizin aynı zamanda okullarla sıkı bir iletişiminin olduğunu, dolayısıyla kursiyerler aracılığıyla kadınlarımızın, çocuklarımızın eğitimi ve ahlaki gelişimi noktasında bir seferberlik başlatılması gerektiğini söyledi. Kursiyerlerimizi girişimcilikte önce kadın eğitimi konusunda bilgilendirilmelerini ve kursiyerlerimizin girişimcilikte önce kadın eğitimi alması gerektiğini en kısa sürede açılacak olan eğitime katılmalarını söyleyerek bu konuda bakanlığımızca hazırlanan videolar usta öğreticilerimize izlettirildi. Ayrıca http://oncekadin.gov.tr/ adresine girilerek eğitim sonucunda kursiyerlerimizin üretmiş olduğu ürünlerin bu siteden satışının yapılarak aile ekonomilerine katkı sağlayabileceklerini söyledi. İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün usta öğreticilerine teşekkür ederek toplantıyı bitirdi.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …