15 Nisan Pazartesi , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Üzümlü’de 15 Temmuz Şehitleri Anıldı

Üzümlü’de 15 Temmuz Şehitleri Anıldı

Erzincan’ın Üzümlü ilçesinde 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, şehit mezarı ziyaret edilerek Kuran-ı Kerim okunup dua edildi.
Üzümlü Altınbaşak beldesi mezarlığında bulunan şehit Jandarma Kıdemli üstçavuş Murat Bayram’ın kabri başında İlçe Müftüsü Adem Karadeniz tarafından okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından dua edilerek şehit mezarına karanfil bırakıldı.Anma törenine Kaymakam Fatih Acar,Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı,İlçe Jandarma komutanı Yüzbaşı Serkan Gök,İlçe Emniyet Amiri Özcan Hurşitoğlu Altınbaşak Belediye Başkanı Haydar Polat,Adalet ve Kalkınma Partisi Üzümlü İlçe Başkanı Selami Karatepe,kurum amirleri ve şehit ailesi katıldı. Programda konuşan Kaymakam Fatih Acar,”Bu yıldan itibaren her 15 Temmuz’da Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında şehitleri anacağız. Bu yıl bu programların ilk uygulaması gerçekleştirildi.Burada öncelikle şehitlerimize, milletimize minnetimizi ifade ediyoruz.15 Temmuz şehitlerimizin ruhları şad olsun, mekanları cennet olsun. Herkes bilmeli ki biz millet olarak tek yürek tek bilek olduğumuzda üstesinden gelemeyeceğimiz hiç bir sorun hiç bir problem yoktur. Milletimiz inancıyla, imanıyla ve kararlığıyla birlik olduğunu 15 Temmuz’da bir kez daha göstermiştir. Geçmişten geleceğe bayrağımız gönderde dalgalanır, ezan-ı Muhammedi semalarda çınlarken bu şehitleri ve 15 Temmuzu hiç unutmayacağız. Her 15 Temmuzu anarken onlara milletçe bir kez daha dualarımızı şükranlarımızı, Fatihalarımızı sunacağız” dedi.
Şehit mezarı ziyaretinin ardından geçtiğimiz Pazar günü Erzurum Erzincan kara yolu Avcılar Jandarma Karakolu mevkisinde zırhlı askeri aracın geçişi sırasında teröristlerce tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu yaralanarak Erzincan Mengüceli Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınan askerler ziyaret edildi.

Diğer Haberler

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …

Prof. Dr. Erdem Yavuz TYB’ de Erzincan’ın Kurtuluşunu Anlattı

Prof. Dr. Erdem Yavuz Yazarlar Birliğinde Erzincan’ın kurtuluşunu anlattı Erzincan Ermeni olaylarının yoğunlaştığı bir yerdi …