23 Haziran Pazar , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Vali Arslantaş Tercan’da İftar Yemeğinde Vatandaşlarla Buluştu

Vali Arslantaş Tercan’da İftar Yemeğinde Vatandaşlarla Buluştu

Erzincan Valisi Ali Arslantaş ve eşi Hatice Arslantaş Tercan’da düzenlenen iftar programında vatandaşlarla buluştu.
Tercan öğretmen evi bahçesinde açık havada düzenlenen ve yaklaşık 450 kişinin katıldığı yemekte Vali Arslantaş’a il ve ilçe protokolü eşlik etti. İftar öncesinde davetlilerin masalarını tek tek dolaşarak ‘hoş geldiniz’ diyen Vali Arslantaş, vatandaşlarla bir süre sohbet etti.
Tercan İlçe Müftülüğünden İmam Hatip Davut Karabıyık’ın okuduğu Kuran-ı Kerim tilaveti ve Ezan’ı Şerif’in ardından İl Müftüsü Yavuz Karabayır’ın okuduğu dua sonrasında hep birlikte iftar açıldı. İftar sonrasında kısa bir konuşma yapan Vali Arslantaş: “Mübarek bir Ramazan iftarında bu gün sizlerle olduk. Burada açtığımız soframıza icabet ettiniz hepinize hoş geldiniz diyorum. Ramazanda çok çeşitli iftar sofraları kuruluyor ve halkımız bir arada iftar ediyor.
Biz de Erzincan Valiliği olarak vatandaşlarımızı davet ederek, onlarla beraber bu güzel bahçede iftar edelim diye düşündük. İyi ki geldiniz şeref verdiniz. Bu güzel akşamı bizimle beraber paylaştınız.
İnsanlar bir birleriyle oturdukça, muhabbet ettikçe ve kaynaştıkça sevgiler muhabbetler çoğalır ve bu topluma yayılır. Biz de bu akşam bunu hedefledik. Birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi her zaman hatırladığımız gibi Ramazanda daha çok hatırlıyoruz. Allah kardeşliğimizi de daim etsin. Her gün çok çeşitli yerlere gidiyor ve iftar açıyoruz, ama bu en çok zevk aldığım sofralarından biri oldu. Siz gelmeseniz sofraların bir anlamı olmazdı. Allah hepinizden razı olsun.Bizler, her zaman, halkımızla iç içeyiz, onlardan kopmamız mümkün değil. İyi ve kötü günlerimizde, sevinçte ve kederde halkımızla aynı duyguları paylaşıyoruz. Ben, Erzincan’a ve vatandaşlarımıza hizmet etmekten gurur duyuyorum. Mübarek Ramazan ayının sonlarına geldiğimiz şu günlerde, Ramazan ayının tüm vatandaşlarımıza sağlık, sıhhat ve huzur getirmesini diliyor, mübarek Kadir gecesi ve Ramazan Bayramlarını şimdiden kutluyorum” diyerek iftar sofrasının hazırlanmasında  emeği geçenlere teşekkür etti.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …