15 Nisan Pazartesi , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Vali Arslantaş’tan Sivas Valisi Gül’e Ziyaret

Vali Arslantaş’tan Sivas Valisi Gül’e Ziyaret

Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Sivas Valisi Davut Gül’ü makamında ziyaret etti. Vali Arslantaş ilk olarak şeref defterini imzaladı. Ardından Sivas Valisi Davut Gül, Vali Ali Arslantaş’a çift başlı kartal motifli tablo hediye etti.
Ziyarette konuşan Gül, Arslantaş’ın ziyaretinden dolayı memnuniyetini dile getirerek, “İnşallah ileriki süreçte sık sık görüşmüş oluruz. Hem Erzincan’ı hem de Sivas’ı ilgilendiren bazı projeler var. Bunların başında yüksek hızlı tren geliyor. Sivas’a 2018’de geleceği planlanıyor. Başbakanımızın da bu konuda bir talimatı var. Sivas-İmranlı arasındaki kısmın ihale süreci da bitmek üzere. İnşallah İmranlı’dan da Erzincan kısmı yapılmış olup hem bu aramızdaki kadim geçmiş daha yakınlaşmış olur, hem de hem ticari, hem ekonomik hem de sosyal anlamda ilişkiler daha gelişmiş olur. Sivaslılar kendilerini Erzincanlılardan farklı görmüyorlar. Erzincan’ı seviyorlar. Erzincanlıların da Sivaslıları aynı şekilde gördüğünü biliyoruz.” dedi.
Kızıl Dağ’da ki karayolu tüneli hakkında da bilgi veren Gül, “Kızıl Dağ’da 6 bin 300 metre uzunluğundaki çift gidiş-geliş tünelimiz ihale edildi. Kızıl Dağ, kışın geçit vermeyen zor bir coğrafya idi. Şimdi o tünelin yapılması ile birlikte Kızıl Dağ’daki sorun ortadan kalkmış olacak. Projeler büyüdükçe kamuoyundaki görünürlüğü azalıyor. Çünkü artık büyük projeler rutin hizmet gibi görünüyor. Hâlbuki buradaki tünel 13 yılda yapılan Bolu Tüneli’nin yarısı kadar. Bu kadar büyük bir iş. Çok şükür bu da ülkemizin geldiği noktayı gösteriyor.” şeklinde konuştu.
Erzincan Valisi Arslantaş ise Sivas’a ikinci kez geldiğini belirterek daha önce ilimizde Askerlik Bölge Başkanlığı’nda asteğmenlik yaptığını ve Sivas’ın kendisinde özel bir yerinin olduğunu söyledi.
Yüksek hızlı trende devam eden çalışmaları incelediğini kaydeden Arslantaş, “Geçtiğimiz hafta Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü’nü ziyaretimizde son halini gördük. Proje son aşamaya gelmiş. Yapım işi Sivas-Ankara arasında devam ediyor. 2023 yılına kadar da Erzincan’dan Kars’a kadar uzanan koridorun bitilmesi planlanıyor.” diye konuştu.

Diğer Haberler

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …

Prof. Dr. Erdem Yavuz TYB’ de Erzincan’ın Kurtuluşunu Anlattı

Prof. Dr. Erdem Yavuz Yazarlar Birliğinde Erzincan’ın kurtuluşunu anlattı Erzincan Ermeni olaylarının yoğunlaştığı bir yerdi …