Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Van: Sosyal güvenlik sistemi, toplumun bütün kesimlerini doğrudan ilgilendirir

Van: Sosyal güvenlik sistemi, toplumun bütün kesimlerini doğrudan ilgilendirir

Sosyal Güvenlik Kurumu Erzincan İl Müdürü Nail Van 15- 21 Mayıs 2017 tarihleri arasında kutlanan Sosyal Güvenlik Haftası dolayısıyla basın açıklaması yaptı.
Van yaptığı açıklamasında; “Sosyal Güvenlik Kurumu olarak, Kurumumuzu paydaşlarına tanıtmak, sosyal güvenlik reformunu anlatmak, sosyal güvenlik bilincinin oluşmasına katkıda bulunmak ve sosyal güvenlikle ilgili hakları ve görevleri konusunda paydaşlarımızı bilinçlendirmek amacıyla her yıl Mayıs ayında kutlanmakta olan Sosyal Güvenlik Haftasını, bu yıl 15- 21 Mayıs 2017 tarihleri arasında kutlayacağız.
Sosyal güvenlik sistemi, toplumun bütün kesimlerini doğrudan ilgilendiren, sağlık, güvenlik ve sosyal barışın kalıcı hale gelmesini sağlayan, gücünü dayanışma bilinci ile uzlaşmacı sorumluluktan alan kurumsal bir yapıdır.Kurumumuz öncelikle uluslararası standartların üzerinde sosyal güvenlik hizmeti veren, model alınan, öncü ve saygın bir Kurum olma vizyonunu üstlenmiştir.
Kaliteli, adil, kolay erişilebilir ve vatandaş odaklı hizmet veren bir sosyal güvenlik sistemini yürütme ve geliştirme gayesi ile çıktığımız bu yolda gerçekleştirmekte olduğumuz sosyal güvenlik reformu sürecinde önemli gelişmeler kaydedilerek, çok hızlı bir sürece girilmiş ve ciddi farklılıklar getirilmiştir.
Bilgi ve belgeler elektronik ortama alınmış, birçok işlem online yürütülmeye başlanmış,İlçelerimizde kurulan Sosyal Güvenlik Merkezleri ile hizmet vatandaşlarımızın ayağına götürülmüş, yeni kurulan sistemler ile vatandaşımızın hizmetleri daha güvenli ve kolay almaları sağlanarak işlemler basitleştirilmiş ve bürokrasi ve kırtasiyecilik azaltılmış,ALO 170, Bilgi Edinme ve SMS uygulamalarımız ile sigortalılarımızın bilgiye rahat ulaşmaları sağlanmış,İşverenlerimiz, sigorta primleri teşvik uygulamaları ile desteklenmiştir.
İlçelerimizde kurulan Sosyal Güvenlik Merkezlerinin, paydaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmeleri için gerekli çalışmalar yapılmış ve yapılacaktır.
2011 yılında açtığımız Tercan Sosyal Güvenlik Merkezi, Mart 2017 tarihinde açılan Refahiye Rehberlik Sosyal Güvenlik Merkezi, Bir Mali Hizmetler SGM ve Bir Sağlık SGM ile toplamda 4 Sosyal Güvenlik Merkezi ve il Müdürlüğü binasında Erzincan’ a ve Erzincanlılara hizmet vermekteyiz. Erzincan İl Müdürlüğü olarak Erzincan’a hizmet vermekten onur ve gurur duyuyoruz. Bu yolda bize destek olan ve beraber çalıştığımız Kamu Kurum ve Kuruluşlarımıza, Sivil Toplum Örgütlerimize, yine bu meşakkatli yolda bizleri yalnız bırakmayan görsel ve yazılı basınımıza ayrı ayrı teşekkürü bir borçbiliyoruz. Büyük bir özveri ile çalışarak, sigortalılarımıza ve diğer paydaşlarımıza hizmet veren her kademedeki personelimize ayrı ayrı teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.Tüm Kurum çalışanlarımızın ve paydaşlarımızın Sosyal Güvenlik Haftasını kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …