22 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Vatandaşların Eski ve Bozuk Eşyaları Değerlendiriliyor

Vatandaşların Eski ve Bozuk Eşyaları Değerlendiriliyor

Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nde verimlilik bilincini aşılamak için eski, bozuk giyim ve eşyalar onarılıyor. Erzincan Valiliği, Erzincan Belediye Başkanlığı, Kazım Karabekir Mahallesi Muhtarlığı ve Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nün organizasyonuyla vatandaşların ellerinde bulunan eski elbise ve bozuk, kırık araçlar onarıldı.
Erzincan Valiliği, Erzincan Belediye Başkanlığı, Kazım Karabekir Mahallesi Muhtarlığı ve Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından organize edilen ve pilot bölge olarak Kazam Karabekir Mahalle sakinlerinin ellerinde bulunan eski elbise ve bozuk kırık araçlar onarıldı. Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nde verimlilik bilincini aşılamak için eski, bozuk giyim ve eşyalar onarılıyor.
Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü binasında onarılan eşyalar, Erzincan Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğüne ihtiyaç sahiplerine verilmesi planlanıyor. 8-14 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Verimlilik Haftası etkinlikleri içerisinde onarılan eşyaları yerinde Erzincan Vali Yardımcısı Yaşar Kemal Yılmaz ve ile birlikte inceledi.
Burada bir açıklama yapan Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Orhan Keskin; “2017 yılı 8-14 Mayıs tarihleri arasında tüm illerimizde düzenlenen verimlilik haftası etkinliklerine bu yıl için ilimizde pilot mahalle olarak Kazım Karabekir Mahallesi seçilmiştir.
Erzincan Valiliği, Erzincan Belediye Başkanlığı, Kazım Karabekir Mahallesi Muhtarlığı ve Bilim Sanayi ve Teknoloji İL Müdürlüğümüzün işbirliği ile ‘Biriktirdiğin Değil, Paylaştığın Senindir’ adlı projemiz için mahalle sakinlerimize broşürler dağıtarak bilgilendirildi. Kısa süre içerisinde duyarlı olan mahalle sakinlerimiz tarafından eşya, araç giyim v.b malzemeler muhtarlığımıza ulaşmıştır. Projemiz çerçevesinde toplanan malzemelerden eşya, araç ve gereçlerin tamir ve bakımı, giyim malzemelerinde temizlik ihtiyaçları giderilerek ambalajlı hale getirildi. Bu projenin sonunda kullanılmayan malzemeleri aktif hale getirilip ihtiyaç sahipleriyle buluşturarak konuyla ilgili verimlilik bilinci ve farkındalık oluşturuldu. Projenin son aşamasında hazır olan malzemeler Erzincan Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğüne ihtiyaç sahiplerine verilmez üzere teslim edildi’dedi
Ardından konuşan Erzincan Vali Yardımcısı Yaşar Kemal Yılmaz; “Gelişmiş ülkelerde insanların yaşamlarına baktığınız zaman verimlilik konusunun bir kültür bir bilinç meselesi olduğunu görürsünüz. Batı ülkelerinde insanlar kendi araçlarını kendileri tamir ederler, orada ki insanların evlerinde küçük bir tamirhanelerinin olduğunu araçlarında ve evlerinde meydana gelen küçük sorunları kendilerinin tamir ettiğini biliyoruz. Gelişmiş ülkelerde özellikle gelir düzeyi belli seviyede olan insanlar elbiselerini temiz ve uzun yıllar kullandıklarını, çok fazla elbise tüketiminin olmadığını, yıpranan elbiselerini tamir ederek kullandıklarını ve yaşam biçimi haline getirdiklerini gördüm. Bende bunu bir yaşamın parçası olarak kendimi inandırdım ona göre yaşıyorum”dedi.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …