28 Nisan 2022 ,Perşembe
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Yaz Kuran Kursları Başladı

Yaz Kuran Kursları Başladı

Her yıl okulların sona ermesiyle birlikte yaz döneminde çocukların dininin temel öğretilerini ve Kur’an-ı Kerim’i öğrenmeleri maksadıyla Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bağlı tüm birimlerde, yurt içi ve yurt dışı teşkilatlarda uygulanmakta olan Yaz Kur’an Kursları başladı.
Bu yıl aynı zamanda kuran ayı ramazana denk gelmesi bir başka güzel diyerek Kurslar hakkında bilgiler veren Erzincan İl Müftüsü Yavuz Karabayır, “Bu yaz hem eğleneceğiz hem de öğreneceğiz. Çok farklı projelerimiz var. Tüm çocukları cami ve Kur-an kurslarımıza bekliyoruz” dedi.
Erzincan Müftüsü Karabayır; “Yaz tatilinin başlamış olması ile birlikte öğrencilerimize Kur-an’ı Kerim ve dini bilgiler verilmek üzere yaz kurslarımız 12 Haziran (Bugün) itibariyle başladı. Bu yüzden bütün çocuklarımızı camilerimize ve Kur-an Kurslarımıza bekliyoruz. Üç dönem şeklinde yapılacak kurslarımız 12 Haziran da dersler başlayıp, 18 Ağustos’a kadar da 3-4 dönem şeklinde kurslarımız devam edecek” ifadelerini kullandı.
Erzincan İl Müftülüğü Fatih sultan Mehmet Han Camisinde kurslara başlayan yaklaşık 60 kişi sabah 09:00 ile 12:00 arasında Kuran-ı Kerim ve Dini bilgiler eğitimini alıyorlar.

Diğer Haberler

Yaralı Halde Kaya Kartalı Bulundu

Erzincan’ın Tercan ilçesinde Tercan İlçe Jandarma Komutanlığı Yollarüstü Jandarma Karakol Komutanlığınca icra edilen devriye faaliyetinde …

Görsel Sanatlar Kulübünden Kapadokya Gezisi

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Görsel Sanatlar Kulübü Kapadokya’ya gezi düzenledi. Kulüp üyesi öğrencileri tarafından 16.04.2022 …