9 Aralık Cumartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Yaz Kursu Öğrencilerine Erzincan Gezisi

Yaz Kursu Öğrencilerine Erzincan Gezisi

Tercan İmam Hatip Ortaokul idaresi tarafından Destekleme Yetiştirici yaz kurslarına devam eden öğrencilere yönelik Erzincan gezisi düzenlendi.
Tercan İmam Hatip Ortaokulu bünyesinde açılan Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi, Sosyal Bilgiler, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi branşlarında eğitim alan yaz kursu öğrencileri öğretmenleri nezaretinde Erzincan gezisi programına katıldılar.  1 günlük gezi programında öğrenciler, Erzincan’daki turistik ve doğal güzellikleriyle ünlü yerleri gezdiler. Gezi programına katılan öğrencilerin ilk durağı Ekşi su mesire alanı oldu.
Burada yapılan kahvaltı sonrasında öğrenciler ve öğretmenler çeşitli oyunlar oynayıp gönüllerince eğlendiler.
Daha sonra Erzincan merkezde Aquaparka giderek yüzdüler. Program topluca yenilen yemek ve çekilen hatıra resmi ile son buldu. Geziye ilgili olarak bilgi veren okul müdür vekili Emrah Dağ, “Amacımız yaz tatilinden feragat ederek Temel Eğitimden Orta Eğitime Geçiş Sınavına hazırlık (TEOG) kurslarına katılan öğrencilerimizin motivasyonunu arttırmaktır.
Okul olarak her zaman öğrencilerimizin moral motivasyonunu üst düzeyde tutmaya gayret ediyoruz.
Yaz tatili boyunca öğrencilerimiz büyük bir fedakarlık göstererek destekleme kurslarına katıldılar. Bizlerde onların çabasını karşılıksız bırakmadık. Beraber çok güzel bir gün geçirdik.
Bizleri her anlamda destekleyen velilerimize ve yaz günlerinde okul idaresiyle beraber mesai yapan öğretmenlerimize çok teşekkür ederim.

Diğer Haberler

Sağlık Konusunda Farkındalık Oluşturuldu

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından 14 Kasım Dünya Diyabet Günü ve …

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …