28 Nisan 2022 ,Perşembe
Home Buradasınız/ Uncategorized Buradasınız/ Yaz Kursu Öğrencilerine Erzincan Gezisi

Yaz Kursu Öğrencilerine Erzincan Gezisi

Tercan İmam Hatip Ortaokul idaresi tarafından Destekleme Yetiştirici yaz kurslarına devam eden öğrencilere yönelik Erzincan gezisi düzenlendi.
Tercan İmam Hatip Ortaokulu bünyesinde açılan Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi, Sosyal Bilgiler, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi branşlarında eğitim alan yaz kursu öğrencileri öğretmenleri nezaretinde Erzincan gezisi programına katıldılar.  1 günlük gezi programında öğrenciler, Erzincan’daki turistik ve doğal güzellikleriyle ünlü yerleri gezdiler. Gezi programına katılan öğrencilerin ilk durağı Ekşi su mesire alanı oldu.
Burada yapılan kahvaltı sonrasında öğrenciler ve öğretmenler çeşitli oyunlar oynayıp gönüllerince eğlendiler.
Daha sonra Erzincan merkezde Aquaparka giderek yüzdüler. Program topluca yenilen yemek ve çekilen hatıra resmi ile son buldu. Geziye ilgili olarak bilgi veren okul müdür vekili Emrah Dağ, “Amacımız yaz tatilinden feragat ederek Temel Eğitimden Orta Eğitime Geçiş Sınavına hazırlık (TEOG) kurslarına katılan öğrencilerimizin motivasyonunu arttırmaktır.
Okul olarak her zaman öğrencilerimizin moral motivasyonunu üst düzeyde tutmaya gayret ediyoruz.
Yaz tatili boyunca öğrencilerimiz büyük bir fedakarlık göstererek destekleme kurslarına katıldılar. Bizlerde onların çabasını karşılıksız bırakmadık. Beraber çok güzel bir gün geçirdik.
Bizleri her anlamda destekleyen velilerimize ve yaz günlerinde okul idaresiyle beraber mesai yapan öğretmenlerimize çok teşekkür ederim.

Diğer Haberler

Müftü Çetin, “2019 Yılı Mevlid-i Nebi Haftası” Münasebetiyle Erzincan Valiliği’ni Ziyaret Etti

Erzincan Valisi Ali Arslantaş, “2019 Yılı Mevlid-i Nebi Haftası” münasebetiyle kendilerini ziyarete gelen Erzincan İl …

Dersleri Yaşayarak, Dokunarak ve Gözlemleyerek Öğreniyorlar

Erzincan Kavakyolu İlkokulunda eğitim ve Öğretim gören öğrenciler ders konuları atölyelerde kendileri yaparak öğreniyor. 230 …