23 Nisan 2022 ,Cumartesi
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Yıkılacak Olan Saliha Hatun Camii’nin Yerine Yeni Cami Yaptırılmak İsteniyor

Yıkılacak Olan Saliha Hatun Camii’nin Yerine Yeni Cami Yaptırılmak İsteniyor

Demirkent Mahallesi’nde bulunan Saliha Hatun Camii’nin riskli yapı olduğu gerekçesiyle Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün yazısıyla yıkım kararı alındı. Yıkım kararı alınan caminin yerine ise yeni bir cami yapılması noktasında da çalışmaların olduğu öğrenildi.
Demirkent Mahallesi Saliha Hatun Cami ve Kuran Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Murat Yıldız konuyla alakalı olarak açıklamalarda bulundu.
Yıldız yıkılacak olan caminin yerine durumu müsait olan vatandaşlarında desteğiyle yeni bir cami yaptırma düşüncesinde olduklarını belirterek gerekli desteği istedi.
Demirkent Mahallesi Saliha Hatun Cami ve Kuran Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Murat Yıldız açıklamasında; “Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne yapmış olduğumuz müracaat sonunda müdürlüğün elemanları tarafından konuyla ilgili olarak inceleme yapıldı. Camimizin riskli yapı olduğu bizlere beyan edildi, bizlere bildirildi. Bundan doalyı da bizlere 60 gün süre verilmiş oldu. İnşallah Ramazan Bayramının sonunda yıkılacak olan camimizin yerine yeni bir cami yapmayı planlıyor ve tasarlıyoruz. Bu beyanda Erzican’da ikamet eden, durumu müsait olan vatandaşlarımızdan camimize yardım edilmesini talep ediyoruz. İnşallah onların da yardımlarıyla Cenabı Allah’ın izniyle camimizi yıkıp yeniden yapacağız. İnşallah yeni camimizi de hizmete açacağız” dedi.

Diğer Haberler

Kaymakam Kaykaç, Mehmetçikle İftar Yaptı

Refahiye Kaymakamı Eyüp Kaykaç; Belediye Başkanı Çakmak Paçacı, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, …

Emniyet Teşkilatı İftarda Buluştu

Türk Polis Teşkilatının 177’nci kuruluş yıl dönümünü ve Polis Haftası dolayısıyla iftar programı düzenlendi. Düzenlenen …