2 Aralık Cumartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Yıkılacak Olan Saliha Hatun Camii’nin Yerine Yeni Cami Yaptırılmak İsteniyor

Yıkılacak Olan Saliha Hatun Camii’nin Yerine Yeni Cami Yaptırılmak İsteniyor

Demirkent Mahallesi’nde bulunan Saliha Hatun Camii’nin riskli yapı olduğu gerekçesiyle Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün yazısıyla yıkım kararı alındı. Yıkım kararı alınan caminin yerine ise yeni bir cami yapılması noktasında da çalışmaların olduğu öğrenildi.
Demirkent Mahallesi Saliha Hatun Cami ve Kuran Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Murat Yıldız konuyla alakalı olarak açıklamalarda bulundu.
Yıldız yıkılacak olan caminin yerine durumu müsait olan vatandaşlarında desteğiyle yeni bir cami yaptırma düşüncesinde olduklarını belirterek gerekli desteği istedi.
Demirkent Mahallesi Saliha Hatun Cami ve Kuran Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Murat Yıldız açıklamasında; “Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne yapmış olduğumuz müracaat sonunda müdürlüğün elemanları tarafından konuyla ilgili olarak inceleme yapıldı. Camimizin riskli yapı olduğu bizlere beyan edildi, bizlere bildirildi. Bundan doalyı da bizlere 60 gün süre verilmiş oldu. İnşallah Ramazan Bayramının sonunda yıkılacak olan camimizin yerine yeni bir cami yapmayı planlıyor ve tasarlıyoruz. Bu beyanda Erzican’da ikamet eden, durumu müsait olan vatandaşlarımızdan camimize yardım edilmesini talep ediyoruz. İnşallah onların da yardımlarıyla Cenabı Allah’ın izniyle camimizi yıkıp yeniden yapacağız. İnşallah yeni camimizi de hizmete açacağız” dedi.

Diğer Haberler

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …

Hacı Ali Akın Caddesinde Sıcak Asfalt Ve Tretuvar Çalışmaları Tamamlandı

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun’un talimatları doğrultusunda Erzincan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, şehir genelinde …